AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Kültür - Sanat - Bilim - Yaşam
 Mustafa Kemal ATATÜRK
 Atatürk Yaşasaydı
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu
Sayfa: / 7

Kitten
Üye

Turkey
İleti 35

İletim - 06/09/2006 :  09:49:47  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
ben birşey merak ettim de size sorayım dedim
acaba Atatürk hala yaşasaydı ülkemizin durumu daha mı iyi olurdu yoksa daha mı kötü?aslında iyi olacağını düşünüyorum şahsen ama sizin de fikrinizi almak istedim.örneğin Atatürk ülkemizi 2.Dünya Savaşına sokar mıydı?Müttefikler veya mihver devletlerinin yanında???

The Kitty

xxprensxx
Üyeliği Kilitli

Turkey
İleti 0

İletim - 06/09/2006 :  10:39:10  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Hiç şüphe yok ki ULUÖNDER M.K.ATATÜRK ün engin zekası tartışılmaz.eminimki şuan çok ama çok daha iyi durumda olurduk Amerika gibi bi şey olurduk . 2. dünya savaşı konusuna gelince bence hiç birimiz ATATÜRK gibi düşünemeyiz ancak onun gibi düşündüğüzü sanırız ATATÜRK 2. dünya savaşına bizi sokmazdı wea sokardı dien birisi nin düşünceleri kendi içindeki sağduyusunun bir dışa wurumudur

bunlar kendi düşüncelerim lütfen sizde düşüncelerinizi paylaşınız
Sayfanın En Üstüne Git

kabil
Seçkin Üye

Turkey
İleti 1021

İletim - 06/09/2006 :  11:44:14  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
valla Atatürk yaşa kesinlikle bu durmda olmazdık.ama artık Atatürk yaşasaydı diye düşünmemeliyiz.onun yolunda ilerleyip bu devleti bi yerlere getirmeliyiz.ama başımızda sadece kendi çıkarlarını gözeten insamlar oldukça bu devletten ne köy olur ne kasaba.

Gelgit gibidir bir erkeğin ilişkileri... selde sürüklenir, kaderine doğru...

İhmal edilmiştir hayatlarının seferi, mahkumdur karaya oturmaya, sefalete.
Öylesine büyük bir okyanusta yüzüyoruz işte...
Ve arkamıza almalıyız akıntıyı, hâlâ bizden yanayken...
Yoksa kaybederiz şansımızı, her şeyden önemlisi.

william shakespeare
Sayfanın En Üstüne Git

inter_23
Yönetici

Turkey
İleti 1749

İletim - 06/09/2006 :  13:03:14  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Atatürk yaşasaydı... Yaşamadığı için biz elimizdekileri değerlendirelim. Baştakilerin ne yaptıkları ortada. Bu seçimlerde şapkamızı önümüze koyalım ve öyle oy verelim. Atatürk'ün ne kadar ileri görüşlüğü olduğunu bir örnekle açıklıyayım; o zaman Avrupa Birliği'nin kurulacağını gören Atatürk, balkan paktı kurmak için çevresindekileri uyarmıştı. Bu örnek yeterlidir heralde....

Forum Başlangıç- 24/05/2002

"Bugünden sonra Divanda, Dergâhta, Bergâhta, Mecliste, meydanda Türkçe'den başka bir dil kullanılmayacaktır.."
Karamanoğlu Mehmet Han, 13 Mayıs 1277
Sayfanın En Üstüne Git

|KRONDOR|
Editör

Turkey
İleti 8269

İletim - 06/09/2006 :  13:23:40  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Atatürk şu an yaşasaydı 125 yaşında olacaktı. Bu durumda da söylencek bir şey kalmıyor. Atatürk, zaten yokluğunda izlenmesi gereken yolu çizmişti. O yolu takip edebilseydik, şu an yaşıyor olsaydı ne olurdu diye sormamıza gerek kalmayacaktı.

Alper & Soner ERGÜL
Editör
asergul@oyunsitesi.com
Sayfanın En Üstüne Git

Uruk-Hai
Seçkin Üye

Turkey
İleti 1692

İletim - 06/09/2006 :  13:28:07  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
alıntı:
tarafından yazılan:

Atatürk şu an yaşasaydı 125 yaşında olacaktı. Bu durumda da söylencek bir şey kalmıyor. Atatürk, zaten yokluğunda izlenmesi gereken yolu çizmişti. O yolu takip edebilseydik, şu an yaşıyor olsaydı ne olurdu diye sormamıza gerek kalmayacaktı.

Doğru söylüyorsun; ama daha geç kalmış sayılmayız,Atatürk'ün izinden gitmek için insanlar zamanla bilinçlenebilir, her şey de bir umut aramak lazım.

" Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz. "

Gazi M. Kemal ATATÜRK
Sayfanın En Üstüne Git
Sayfa: / 7 Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.09 Snitz Forums 2000