AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Kültür - Sanat - Bilim - Yaşam
 Öğrencilik Hayatı
 Matematik
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu
Sayfa: / 10

CrAzY_IVAN
Editör

İleti 6191

İletim - 10/02/2011 :  21:40:11  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Arada artistlik yapan bir ben çıktım ya. :D
Sayfanın En Üstüne Git

uckazaz
Yazar

Turkey
İleti 331

İletim - 10/02/2011 :  23:15:44  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Good Will Hunting isimli film de matematik sevdirebilir. Onu geçtim sevdirmese bile mutlaka izlenmeli Ama öğrenmek en önemlisi, zorla dayatıldığı için öğretim hayatında sevmek çok zordur ama sonradan biraz kendini geliştirmek isteyen herkes ucundan da olsa detaylarına girmeli diyorum. Hayattaki bazı şeylere fizik ve matematik kanunlarıyla yaklaşabilir olmak ya da en azından denemek bir çok şey katacaktır insana. Sayısal vizyon çok değerli bence.
Sayfanın En Üstüne Git

HighVoltage
Yönetici

Turkey
İleti 1107

İletim - 11/02/2011 :  00:05:40  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Öğrencilik hayatım boyunca çekmişimdir Matematikten. Bence günlük hayatta kullanabileceğimizden fazlası gereksiz. Temel bilgiler yeterli olmuştur benim için çoğu zaman, geri kalanının eksikliğini sınavlar dışında hiç yaşamadım.

"Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'lügün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdı."

M.Kemal ATATÜRK
Sayfanın En Üstüne Git

iso_demiro
Üye

Turkey
İleti 912

İletim - 11/02/2011 :  00:58:54  Bilgileri Göster  iso_demiro'in MSN Messenger adresini görmek için tıklayın  Alıntı yaparak Yanıtla
alıntı:
HighVoltage tarafından yazılan:

Öğrencilik hayatım boyunca çekmişimdir Matematikten. Bence günlük hayatta kullanabileceğimizden fazlası gereksiz. Temel bilgiler yeterli olmuştur benim için çoğu zaman, geri kalanının eksikliğini sınavlar dışında hiç yaşamadım.

+1
Allah aşkına kök 5/2 değerinin yaklaşık değerini bulmanın bana faydasını biri anlatabilir mi?

İmza atamıyorum parmak bassam olur mu?
Sayfanın En Üstüne Git

sheriat
Seçkin Üye

Turkey
İleti 651

İletim - 11/02/2011 :  01:40:34  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
ben işime yaramıyor derken, matematik gereksizdir demek istemedim aslında.
bir de gidip bir mühendis, kimyager, bilgisayar programcısı, yada ne bileyim bir ekonomi uzmanına sormak lazım matematiğin ne işe yaradığını. :) ileride insanların hangi mesleği edineceği bilinmediğinden temel matematik eğitiminin herkese verilmesi normal aslında, ve evet bizim lisede gördüklerimiz sadece temel matematik. :)

Acı Çekmek Özgürlükse Özgürüz İkimizde
Sayfanın En Üstüne Git
Sayfa: / 10 Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.03 Snitz Forums 2000