AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Kültür - Sanat - Bilim - Yaşam
 Diğer Tartışmalar
 +359 Nerenin Kodu? +359 Neresi? +359 Kodu Nedir?
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu  

Illidian Stormrage
Seçkin Üye

Turkey
İleti 34

İletim - 23/07/2010 :  19:23:21  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
+359 Nerenin Kodu? +359 Neresi? +359 Kodu Nedir?

Arkadaşlar uzun zamandır cep telefonlarımıza +359 ile başlayan numaralardan 1 saniyelik çağrı gelip kapanıyor. Nedir bu +359 kodu ile başlayan telefon numaralarının olayı?

Ülke alan kodlarına baktım (http://tr.wikipedia.org/wiki/Uluslararası_telefon_kodları_listesi) orada +359 için Bulgaristan yazıyor. E ne iş? Bir çeşit dolandırıcılık sanırım. Arattırmaya çalışıp, dünya kadar ücretlendirme ile para kazanacaklar... Tamam da telefon numaralarımızı Bulgaristan'da kim nasıl edinebilir, edinir? Bu tip telefon dolandırıcılıklarında telefon numaralarımızı nasıl ediniyorlar?

Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot!

CrAzY_IVAN
Editör

İleti 6191

İletim - 23/07/2010 :  20:08:06  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Evet bana da oluyor. Senin geri arayıp kazıklanman için yapılan bir dolandırıcılık sanırım bu +359 telefon kodu telefon numaraları olayı da. Numaraları da sağda solda aldığım indirim kartları, üyelikler, mağaza ıvır zıvırları gibi kayıtlardan alıyor olabilirler.
Sayfanın En Üstüne Git

Iron-Man
Üye

İleti 81

İletim - 02/08/2010 :  21:00:56  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Sakın aramayın o numaraları geri. Direkt kontörsüz kalırsınız veya faturanız şişer. Tamamen bu sebeple çalışan bir sistem.

I am Iron-Man!
Sayfanın En Üstüne Git

HASS000
Seçkin Üye

İleti 306

İletim - 03/08/2010 :  14:30:05  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Bulgaristan'daki Türkler arıyor. Dolandırıcılık, geri aramayın. Ararsanız "annem hasta", "Türkiye'ye geleceğim param yok", "İş arıyorum" vs vs paranızı istiyorlar.
Sayfanın En Üstüne Git

waleeedijaz
Üye

İleti 2

İletim - 11/03/2016 :  06:28:47  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Sadece kendi sitenizin adresini verirseniz veya tam link vermezseniz reklam olur. Hile sayfasına direkt link verirsen reklam olmaz

waleeed
Sayfanın En Üstüne Git

waleeedijaz
Üye

İleti 2

İletim - 17/03/2016 :  09:19:06  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Sadece kendi sitenizin adresini verirseniz veya tam link vermezseniz reklam olur. Hile sayfasına direkt link verirsen reklam olmaz

== www.solitairechamp.biz ==

waleeed
Sayfanın En Üstüne Git
  Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.03 Snitz Forums 2000