AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Kültür - Sanat - Bilim - Yaşam
 Öğrencilik Hayatı
 SBS'ye Nasıl Çalışılır? SBS'ye Nasıl Hazırlanılır?
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu
Sayfa: / 2

CrAzY_IVAN
Editör

İleti 6191

İletim - 11/07/2010 :  00:50:05  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
SBS (Seviye Belirme Sınavı) konusunda tecrübeli arkadaşlar, SBS'ye sistemli disiplinli bir çalışma nasıl yapılır, nelere, nasıl ağırlık verilir anlatabilirler mi, SBS'ye gireceklere faydalı olması açısından.

SBS nedir, ne değildir, SBS'ye nasıl çalışılır, SBS'ye nasıl hazırlanılır, SBS'de çıkan sorulara en verimli nasıl çalışılır, SBS'de en çok nasıl sorular çıkıyor, nelere dikkat etmeli, SBS püf noktaları nelerdir gibi birçok konuya girebiliriz... SBS zor bir sınav mıdır, kolay mıdır? SBS için ne yapılmalıdır?

Böylece SBS konusunda pek çok arkadaşın sorusunu cevaplamış oluruz.

iso_demiro
Üye

Turkey
İleti 912

İletim - 09/02/2011 :  00:02:00  Bilgileri Göster  iso_demiro'in MSN Messenger adresini görmek için tıklayın  Alıntı yaparak Yanıtla
Bu yıl 3. ve son kez SBS'ye gireceğim ALLAH kısmet ederse.Birkaç püf noktası listelersek;

1.Dersi Derste Dinlemek:Emin olun bir konuyu derste dinlemeyen bir öğrencinin sınavda o konusu yanlış demektir.Soru gitti! Nedeni ise bir insanın dinlediği ve gördüğü bir şeyin okuduğu birşeyden daha fazla kısmını hatırlıyor olması.(Oranları hatırlamıyorum şu an)

2.Konu tekrarı:Beynimiz bir süre sonra bilgileri unutur.Bu süre kişiden kişiye değişir.Ancak konuyu daha iyi kavrayabilmek için sıksık konuları gözden geçirmek ve soru çözmek çok önemli.Böylece konuyu daha iyi kavrayabilir ve hatırlayabiliriz.

3.Yapamadığınız sorular:2.Kısımda anlattığım soru çözme kısmında yapamadığınız veyahut anlamadığınız sorular muhakkak olacaktır.Bu soruları Dershaneye gidiyorsanız etütlerde gitmiyorsanız okuldaki öğretmenlerinize göstermeniz akıllı bir hareket olacaktır.Bu soruları anlamanız çok önemlidir ve her soru sınavda bize daha çok avantaj kazandırır.İnsanlar yaptıkları yanlışı genelde daha çok hatırlar ve bu hatırlamanın verdiği baskı yapmamaya ve yapmamak içinde direk sorunun çözümüne yöneltebilir sizi.

Benden bu kadar.Hepinize sınavda başarılar.Umarım herkes istediği liseyi kazanabilir. :)

İmza atamıyorum parmak bassam olur mu?
Sayfanın En Üstüne Git

CrAzY_IVAN
Editör

İleti 6191

İletim - 09/02/2011 :  20:37:23  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Lisede ses kayıt cihazına izin veriyorlar mı? Eğer veriyorlarsa, dersi dinlerken ayrıca kayda da almanızı tavsiye ederim, tabii gerçekten ders için kullanılması şartıyla.
Sayfanın En Üstüne Git

iso_demiro
Üye

Turkey
İleti 912

İletim - 09/02/2011 :  22:36:42  Bilgileri Göster  iso_demiro'in MSN Messenger adresini görmek için tıklayın  Alıntı yaparak Yanıtla
Bilemiyorum,daha liseli olamadım :) Ama liseye göre değişir bence.

İmza atamıyorum parmak bassam olur mu?
Sayfanın En Üstüne Git

inter_23
Yönetici

Turkey
İleti 1749

İletim - 10/02/2011 :  01:25:16  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Dersteyken herhangi bir elektronik cihaza biz izin vermiyoruz. Ancak dershanelerde veya etüt programlarında izin verilebilir diye düşünüyorum. Çünkü eğer ses kayıt cihazı çıkarsa kimse hocayı dinlemez ve sınıftaki ahenk bozulur. Müdürlerin böyle bir uygulamaya sıcak bakacağını sanmıyorum.

Forum Başlangıç- 24/05/2002

"Bugünden sonra Divanda, Dergâhta, Bergâhta, Mecliste, meydanda Türkçe'den başka bir dil kullanılmayacaktır.."
Karamanoğlu Mehmet Han, 13 Mayıs 1277
Sayfanın En Üstüne Git

CrAzY_IVAN
Editör

İleti 6191

İletim - 10/02/2011 :  10:24:33  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Anladım. O zaman üniversitede tavsiye ederim eheh. :P
Sayfanın En Üstüne Git
Sayfa: / 2 Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu