AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 FRP - RPG
 Arx Fatalis & Might and Magic
 ArxFatalis Tam Çözüm
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu  

ohferahferah
Üye

Turkey
İleti 7

İletim - 02/06/2010 :  04:58:31  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
alıntı değildir.

konu: dünyanın güneşinin sönmesi yeryüzü canlalarının ölmemek için yeri kazmaları ve aşadığa olup bitenler.

************************************1
Başlarken...

oyunu bitiremedim ama ilerlediğim yere kadar görevleri ve mekanları yazmamın birilerine yararlı olacağını düşümdüm.
oyuna başlarken karakter yaratma ekranında tavsiyem 6.his ile teknik skille vermenizdir.
altıncı his oyundaki gizli geçitleri gizli butonları farklı renkte görmenizi sağlar.
teknik skill ise kasaları ve kapıları açmanızı sağlar.skilliniz nekadar yüksek olursa kilitli yerleri açabilme olasılığınız okadar artar.
ayrıca mental e de verdiğiniz zaman teknik skill 6.his skilleriniz(ve diğer zeka isteyen skiller) orantılı olarak artar.
mental büyü gücüdür.kısaca zeka.
size saldırılmadığı sürece kimseye saldırmayın.fare felan hariç tabii :D

************************************2
oyunda ilk olarak bir zindanda başlıyoruz.
çevremizi kolaçan ettikten sonra bizim parmaklıkların önündeki taşın haraket ettiğini fark ediyoruz.
taşı kaldırıp demiri ittikten sonra hücreden kurtuluyoruz.
kurtulduktan sonra görevli goblini yerden elimize aldıgımız bir kemik parçasıyla hacevat ettikten sonra bizim ihtiyar dayıyı kurtarıyoruz.
(((((((((((((((((((((((((dilerseniz goblini öldürdüğümüz yerde masanın yanında bir sandalye ve köşedede birkaç kemik parçası var.
o kemiğe çift tıklayıp sandalyeye 10 defa kullandıktan sonra ylside armor,
meteor saber dmg+25,bir adet bag,ok, yay, yetenek yüzüğü(kullandıgınızda warrior-mage-yada thief yeteneği verir),
ve sizi 10lvle kadar götürecek petşişe şeklinde itemler çıkıyor.)))))))))))))))))))))))))))))))))))
sonunda bize Amsheagar diyo. kendininde kultar oldugunu.
sonra tahtalarla kapatılmış bi havalandırmanın yanında duruyo. (yaralı oldugu için bizimle gelmeyecek)
elimizdeki kemikle çömelerek 1-2 belki 3 vuruşta tahtaları kırıp aşağıya diğer bölüme geçiyoruz.

************************************3
gördüğünüz insan iskeletlerinden işinize yarayacak itemler bulabilirsiniz.
daha sonra asansörün oldugu kısmı bulun.yanında su değirmeni felan var.
asansöre doğru baktıgınızda sol tarafta duvarda gizli kapı var.tabii göremiyoruz ama orayi açacağız.
bunu yapabilmek için odanın iki köşesinde yerde bastıgınız zaman göçen büyük butonlar var.
birinin üstü boş diğerinin üstünde 3 büyük 1 de küçük taş var.
işte buradaki taşları o butonun üstünden alıp diğer butonun üstüne koydugunuzda o gizli kapı açılacaktır.
içeri girin varilin çindeki ipi alın ve asansör mekanizmasına uygulayın ve asansöre çıkıp kolu çekin yukarıya çıkın.
biraz gezdikten sonra bi tane goblin lord göreceksiniz. onu öldürün kultarda(yan hücredeki dayı) yardım edecek.
sonra söktüğü tahta parçasını tekrar yerine takın ve bir bölüm daha geçin.
**(ipi buldugumuz gizli odadaki anahtar buradaki demir kapıyı açar .para ,dagger ve yemek bulabilirsiniz.)

************************************4
ortamı biraz gezin.ilk başladıgınız yerdesiniz. goblin lordın bekçilik ettiği bi goblin var onu kurtarın .
size Polsiusu istiyosan bişey soracaksan tavernde bulursun vs. der.
sonra bi horultu sesi olcak. sesi takip edin oda ne yatan bi goblin lord daha var.
uykusunda sessizce yaklaşın öldürün onu. odayı yoklayın kitaplık ta iki adet belge ve anahtar var alın onları.
ayrıca odanın kapısından içeri bakınca sağdaki can potunun oldugu kitaplığın sağ üst tarafinda gizli bi buton var .
ona basınca yatağın yanında bi yer açılcak. o kasada para ve anahtar var(anahtar daha gerideki aşağı işkence odasındaki kapıyı açar. orası armorydir).
aldıgımız kağıdın biri imzalanmamış goblin giriş izni birde gem dealer licance olcak.
ve hemen kurtardıgımız polsius gelsin aklınıza taverndeydi.
uyuyan goblin lordun odasından ileriye doğru bi çıkış var oradan yukarı çıkın(L1).

************************************5
ulaaa human outpost salrıya uğramış gibi....
içeri girin ve ilk görevinizi kısmen alın(tavukların domuzların yanından yukarı çıkın içerde odada yaralı bi komutan var).
komutanı bulun adı ortiern diyecekki bize yardım edecenmi. siz tabiki evet diyosunuz ve olanı biteni anlatıyo.
daha sonra diyoki olanı biteni bizim krala ulaştır. sonrada diyoki bizim bi geçiş vardı bi deprem oldu tıkandı yol.
çıktık tekrar yola taverni bulcaz.tavernde ne yakınmış.(peki bu oritern neden onlardan yardım istemedi diye sorarsanız konuşurken güvenmediğini söylemişti.)
taverni bulduk goblinin karşısına geçin oturun iki yol muhabbet ettikten sonra imzamanmamış kağıdı ona verin imzalayıp size geri vercek.
bu arada Akbaayıda polsiustan öğrenmiş olduk.(tavernde kimseye saldırmayın)
şimdi geldiğimiz yerden geri döncez. döndükten sonra uyuyan goblin kingin odasının yanından bi merdiven çıkıyo yolu takip edin oradan gidicez.
karşımıza 3 tane goblin lord çıkacak tabii kapının arkasında.işte kilit nokta imzalattığımız kağıdı ve gem dealer licancei kapıdakine vercez.
okey okey deyip bizi içeri alcak. sakın saldırmayın oyunun sonuna kadar istediğiniz gibi girip çıkabiliyosunuz.
buradan insanların şehrine ARx a gideceğiz.ama nasıl:D. karşınızdaki karanlıktan sağa dönün örümcek ağından geçin tekrar sağa dönün.
biraz bakının yine sağda bi goblin kapının arkasında nöbetçi oradan değil.(trollere saldırmayın)
sola dönün karşıda tahtadan surları olan girişindede bi troll göreceksiniz .
oradanda değil trolle doğru bakarak sola dönün ve düz gidin. yol önce aşağı sonra sağ dönüyor. dönün ve yukarı çıkın

***********************************6
.buzlu bi mağaraya çıkacaksınız.
çıktığınız kapı LEVEL3. LEVEL1 kapısını bulun ve tekrar yukarı çıkın.

***********************************7
araya bi sinematik gircek ve karşınızda bir tahta kapı.
kapının karşısında bir asker sizi karşılayacak. sakın saldırmayın oyun bozulur. diyecekki carlo'yu bul.acil
carlo komutan siyah saçlı beyaz bandanalı değişik zırhlı.(kapıdan sol yapıp aşagiya gidin karşınızdaki kapı 3 askerle kafa çekiyor)
şimdi kralın yanına gidecez. tekrar geldiğimiz kapıya gelin karşıdan sağa doğru suların üstünden bi yol var oradan geçin.
kalenin yanındayiz. biraz ilerleyin girişi bulacaksınız.
kaleye girin. kralla konuşun. bize bi kağıt 500 altın vercek. kağıtta bizim tünel depremden tıkanmış orayı açın yazıyo.
peki kime vercez bu kağıdı ... troll king POG 'a(((((((((((((((bu arada eğer anahtarlık isterseniz insanların şehrine girdikten sonra tam sağda bi portal var.
orada dükkanlar var bayanı bulun anahtarlığı o satıyo.eğer çantadaki fazlalıklarıda okutmak isterseniz ona satabilirsiniz.
mücevharatı başkası alıyo o bayan almaz:D)))))))))))))))
.geldiğimiz yoldan geri gidip orayı bulun.kapıdaki trolle kağıdı gösterin.
kapıdan çekilcek trolllerin kralıyla konuşcaz kağıdı göstercez .(Trollerin krali POG)
lakin tamam demedi. bi dertten muzdariplermiş.
megersem bizim goblincikler trollerin kutsal idolünü çalmışlar bak sen. madem iyiliğe karşı iyilik istiyor hallederiz.
. dışarı çıkın .dışarı derken yine tahta surların içindeyiz.
orada bi goblin trolle oturmuş muhabbet ediyo.gidin yanına o goblincik bizi goblinlerin krallığına sokacak takip edin onu.
içeride serbetsiniz isterseniz senaryoya göre isterseniz battal gazi hesabi troll idolü alın.

1. yol biraz uğraştırıyo o yüzden birazda atraksiyon olsun diye saldırmanızı öneriyorum. yoksa kek mek yapcan kralda yedircen vs.

**2. yol-------------Battal Gazi---Tavsiye edilen :D
girin içeri. önce besmele sonra Allah ne verdiyse. bi sağ bi sol yorulmak yok devam. vur kır. tamam temizlediniz herkesi. troll idolun bulundugu
odanın yanındaki golbin lordta odanın anahtarı var .
kralı mıralı öldürün :D
anahtarlarını parasını mücevharatını alın. aşağı yatakhaneye gidin ilk oda değil ikinci odada reservation roomdaki kasanın anahtarı var.
tabi bu arada gözünüze bişey çarpmadımı? kralın tahtının sağında 4 haneli bi güvenlik düzeneği var.
şifresi 5599. şifreyi girin kolu çekin. yine gizli bi kapı açılcak. içeride bir sandık vede sandığın üzerindede bir kol var kolu çekin.
kol goblinlerin hazine odasının gizli kapısını açar. bu gizli kapıda kralın odasından çıkınca aşşağı doğru inen merdivenin yanında kralın yatakhanesine giderken.
girin hazineyi bi güzel boşaltın. sonra anahtarları temin etmiştiniz. gidin troll idolü alın.

Troll idolü aldıktan sonra direk poga görütün. pog idolün geldiği için çok teşekkür ediyor. artık yardım edeceğinide.

************************************8
yolu biliyosunuz.dönün geri krala.oda ne odada toplantı vari bişeyler yapıyo. konuşmaya kulak verin. sonra yanına gidebileceksiniz.
yanına gidince teşşekkürlerini sunuyor.800 altın ve krallıkta bir oda .verdiği anahtar hangi kapıyı açıyor bulun. odanızda size ait 2 sandık ve
sandalyenin üzerindede 1 adet bag var. artık inventory alanımız iki katına çıktı.

neyse gidin krallıgın kütüphanesini bulun . yılan kadınla konuşun. sonra ilerideki kapıya gidin
falan orbiflanexin potçusunu bulcaksınız. yeni görevimiz orbiflanexin nasıl öldüğünü araştırmak. orbiflanexin potçusu bize odasının anahtarını verecek.
anahtarı deneyerek odasını bulun.
odasında kitli bir sandık ve yatağın yanındaki perdenin arkasındada gizli bi kasa. hemen perdeyi kenara çekin.oo kasa şifreli.
hemen 248 tuşlayın otomatik kasa açılacak.kasade orbiflanexin özel günlüğü var(orbiflanex arx krallığının meteorcusu bu arada)
hmm mmmm derken ben en iyisi conseyi toplayım diyecek ve sizi otomatik toplantı odasına yükleyecek ve muhabbeti, akbaayi öğreneceğiz.
bize bi taş verecekler canımızı arttıran. vede onun sayesinde akbaadaki meteoru parçalayabileceğiz.akbaanın kuralını bozcaz.
konuşma bittikten sonra çıktığınız yerden ilerleyin ilerleyin krallığın hücresini bulcaksınız. yandan kolu çekin demiri kaldırın.
içerdeki askere ERZOG'u sorguluyoruz akbaada falan orbiflanexi kim öldürdü söyle yoksa sende ölürsün diyor.
oda tamam beni öldürme ben yardım edebilirim diyor.
ve akbaaya giriş şifresini veriyor.
size taverndeki şifre deyip duran kapıyı açmamızı sağlayacak şifreyi veriyor.

Faat kaa peel. tabi bunu otomatik söyleyecek.

hadi biraz rahip(akbaa's priest) avlayalım. :D

************************************9

neyse geri krala dönerken kralın yanında iki yılan kadın görüyoruz.bunlar lunshireye krala bizim krohazdı sanırım bi yüzük bu onu bul diyolar.
kralda ahh ahh ben istememmi bulmak 20 senedir arıyorum diyor.
bunları görmemiz iyi oldu çünkü ileride yılan kadınların tapınagına giriş iznimiz hazır. nede olsa yabancı değiliz. bizde kralın adamıyız.
kralla konuşun dışarı çıkın. yılan kadının teki size eşlik edecek... gizemini çözemediğiniz portalların ne oldugunu burada öğreneceğiz.
yanında belirdiğimiz portalı açacak ve bizede yapmasını öğretecek.
bize mega ile specium runesi vercek. bu büyü kitapta yok. sizde mega-specium yaparak kapalı olan diğer portalları açabilirsiniz.
ve iki portal arasında dilediğiniz gibi ışınlanabileceksiniz. koşturmaya son.
neyse nede olsa akbaaya gircez biraz mühimmat yüklenmek lazım.demirciye gidin setinizi ayarlayın zaten goblinlerin hazineyi boşalttık para var :D
pot alın can -mana kılıç ayarlayın felan. hazırsanız gidiyoruz. bu depremde yıkılan yolu bulun.
yol direk insanların karakoluna açılcak tavernin oradaki yere.
hehe artık hangi askere tıklarsanız tıklayın çok saygın biri olduk. herkes bize güveniyo bizden yardım istiyo.
neyse alyırın ordan çıkın taverne gidiyoruz. direk yine kimseye saldırmadan gidin taverndeki açılmayan kapıya. sorsun şifreyi söyleyin ve girin akbaaya.

ve içerideki adama iyi bakın. işte o ""ylside"" beklide oyunda en çok zorlanacağınız düşmanınız.çok hızlı çok güçlü.
tabii şu an size bişey yapmaz. çünkü biz onlara bişey yapmadık.saldırmayın kesemezsiniz.

************************************10

not: kör rahibi ÖLDÜRMEYİN.nede olsa kör bizide rahip sanıyo .konuşturcaz onu. sonrada öldürmeyin.

içerdeyiz akbaa tapınagında rahiplerle başbaşa. neyse koridora çıkın karşıda bi rahip bize doğru geliyo saldırın uçurun kellesini.
içerde her türlü atak serbest. hazır buraya inmişken akbaa taşlarınıda toplayalım . ilerde oyunu bitirmek için lazım olacak.
toplamda 5 tanedir.

Akbaa taşları:
1.Akbaa Taşı---------- tavernden içeri girdiğimiz yerde hemen sağdaki odada kasanın içinde.
2.Akbaa Taşi---------- öldürdüğümüz rahiplerin birinde.
3.Akbaa Taşı---------- kör rahibin oldugu yerde sağ tarafta gizli odanın içinde.diğer odada ise StoneGOlem var.

3. akbaa taşını aldıgımız zaman karşımıza lich çıkacak.
devamlı raise death(zombi çıkarır) atar o yüzden atik ve çevik olaraktan büyü+kombat kullanaraktan onuda öldürün.

3. akbaa taşınıda aldıktan sonra yine rahibin oldugu yerden ileriye gidince orada karşıya geçemediğimiz biryervar.
orayı nasıl geçecez diye sorarsanız çok kolay. rahiplerin birinden 1 tane golem heart bulmuştuk birde bir kağıtta 113 yazıyordu.
işte o tarafa geçmek için gideceğimiz yer fieldle kapatılmış yerden açılıyor. dispelfield büyüsü ile fieldi kaldırın(pembemsi şeffaf barikat)
kudretiniz yetmezse gizli odada yada yatakların üstünden birinde scroolu olacak mana yada yetenek istemez.

içeri girin. direk bi golem zaten gözünüze çarpar. ama 1 tanede değilmiş 3 tane :D. ama birinde kalp yok diğerlerinde var.
işte rahipten aldıgımız kalbi o goleme takıp bize itaat etmesini sağlayacagız. kalbi takın çift tıklayın.
karakteriniz c'mon hadi deyince golem takip etmeye başlar.
golemi kapıdan girince en sağdaki yoldan götürün orada ağırlıkla çalışan buton yanındada lanetli lever var.
golemi butonun üzerinde durdurun kolu çekin ve içerdeki leveride indirin.
sonra ortadaki koridordan ilerleyin. odada 3 haneli güvenlik sistemi ve birde lever var. şifresini rahplerden birinin üzerindeki kağıtta okumuştuk.
şifreyi girin ve kolu indirin. eğer şifreyi yanlış girip kolu indirirseniz bişey olmaz :D
sadece gizli bir kapı açılır ve arkanızda sizi kovalayan bi golem olur okadar.
neyse 3. olarakta golemlerin yanındaki girmediğimz oda kaldı 2 tane kapısı var. 1. kapıyı açın. ilerleyin 2. kapıyı açın.
açın diyorum açamıyorsunuz ne anahtar var nede lock pickle açılmıyo diyosanız ilk açtıgınız kapıyı kapatıpta deneyin.
orasıda açılınca ki burası güvenlik odasıdır bir lever var. onu indirin.
bir görüntü girer araya o kör rahibin odasına girdiğimiz yerin tam karşısında. işte oraya gideceğiz.oradaki geçilebilir hale geldi.
yalnız oraya geldiğimiz anda ya neden uğraşıyoz levite yapar geçerdik derseniz büyü yapılmıyor. neyse bundan sonrasında tamamen bilek gücü.
gidin rahip çıkar karşınıza bir cinematik ve rahip kaçar . bizi oyalaması içinde 3. bosumuzu. yani lichten zor değil ama uğraşırsınız bayaa.
neyse onuda öldürdükten sonra bi cinematik daha. kızı kurtarırız bütük meteor taşının altında. kız der seni kutsuyorum ve bunu unutmayacağım.
sonra kız gider. rahip zaten gitmişti . neyse madem meteoru gümletmeye geldik dokunalum değilmi:D
oda ne meteora dokunur dokunmaz mana drain yapmaya başlıyo... haydii hani patlayacaktı?
ortalığı kurcaladıkta sonra meteorun sağındaki odadan emergeny exit kolunu çekin ister hemen arkadaki açılan kapıyı kullanın geldiğiniz yerden geri dönün;
yada karşı tarafta gizli bir kapı ve buton var butona basın kapıyı açıp oyuna ilk başladıgınız goblin prizona dönün.
sonuç itibari ile geldiğimiz yer daha yakın.kralın yanına gideceğiz...

********************************11
tekrar taverndeyiz... bir sinematik bizim orbiflanexin nasıl öldüğünü gösteriyo kimin tarafından.(sanirim)
neyse geri insanların karakolundaki tünelden ARX krallıgına gidip kralı görün.

********************************12
kralla konuşuyoruz rapor veriyoruz . soruyor hallettinmi görevi. hayır dahada berbat oldu diyoruz. noldu diyor kral.
meteorun çevresinde mana emici kalkan oluştu diyor bizimki.
kral şaşırarak bizim potçuya olayi açıklamasını söylüyor. bizim potçu anlatıyor-- anlatıyor krahoz la zohark olmadan meteoru parçalayamazsın diyor.
bizim eleman istiyor yüzükleri madem öyle ver gideyim patlatayım.
kral mırığı kırık bi şekilde 20 sene önce iki yılan kadın vardi onlar sakladı bulamadın bende felan diyo. ikiside yok.
ah olsa ben neler yapacam felan diyor.
neyse bizim elemanda cesuryürek ya hallederiz bulurum ben onları patlatırım meteoru nedirki diyo.
kralda valla patlatırsan seni kral bile yaparım diyo(demiyoda kralın çaresizliğinin boyutunu anlayın diye böyle dedim :D) okadar yani :D
sonra yeni görevimize doğru koyuluyoruz yollara....

(yılan kadın deyip duruyorum ama çoğunun ismi var)

********************************13

şimdi yüzüğün nerede oldunu bilmiyoruz. ama şunu söyleyeyim sakın akbaaya tekrar gitmeyin. çünkü orayı biz talan ettikten sonra ilside ler korumaya başlıyo.
bize parola soran dönün iyi bakın dediğim elemanlar.yani yok ben hallederim felan derseniz gidin ama muhtemel ölürsünüz.hemde orada bişey bulamazsınız.
şimdiye kadar yer yüzüne yakındık. bundan sonra biraz daha aşağılara inmeyelimmi?
bukadar kudretli yüzüklerin çok yukarılarda işi yoktur sanırım:D
aslında yan görevde var ama önce bunu tamamlayalım. yan görevde anahtarlık aldıgımız kadının küçük kızı kaybolmuş onu bulmak.
(sonra döneriz hele bi meteoru halledelim)
Krahoz&Zohark
neyse trollerin krallığıyla goblinlerin dağıttığımız krallığı olan yer vardı. birde 3. bir yol ama önünde troll vardı almıyodu bizi içeri.
artık troll mroll yok. inin oradan aşşa.

*******************************14

karşınıza parlak bi alan çıkacak sağında solunda su olan bir yer. yoldan yürüyün. biri var. ama sanki daha önce görmüş gibisiniz. evet evet :D
o meteorun altından kurtardığımız kadın.gidin bakalın yanına nolcak_?
nolcak konuçcaz sonra beni takip et diyecek. tam takılcaz peşine varya az zalim değil. enseye arkadan bi isabet alıyoruz aynen yerdeyiz. askerler beliriyor.
bizi yine gizli bir geçitten geçirdikten sonra içerde uyanıyoruz.peki uyandığımız yer neresi?
Rabel Camp. bu yoldan başka bi yolla kesinlikle girmeyi beceremediğim yer.

*******************************15

neyse kendimize gelince diyoruz ha kadına bana krahoz lazım.
tamam endişe etme krahoz bende diyor.iyide ver o bana lazım daha meteoru patlatcam diyoruz. :D
diyor krahozu takas ederim. iyi ha tamam diyoruz neyle. diyoki taa yıllar önce bitane warrior vardi onun bi ancient kalkanı var.
onu getirirsen tamam krahoz yüzük senindir diyor.
bu noktada yeni görevimizide almış bulunuyoruz.
konuşma bittikten sonra çantanıza bakın. büyükçene bi anahtar veriyo buradan çıkabilmemiz için.
çıkışı bulun. içerde kimseye saldırmayın. özel alan var zaten orayı bulursanız size direk saldırırlar.
siz buradan kızla ilk buluştuğunuz yere çıkacaksınız.

*******************************16

çıktıktan sonra insanların krallığına dönün. istediği kalkan The cyript te.
aslında crypt kitli ama bu sefer olanı biteni anlatınca bizim carlo anahtarı verecek ve yeni yerler keşfedeceğiz.
crypt e girin.

*******************************17
,cyripte inmeden yanınıza kazma alınız.
her mezarı kırabilirsiniz mezarlarda pot scroll para item bulabilirsiniz ürküç ama bereketli bir yer.

aşşa inin. karşınızda bi tane kadın heykeli olacak elinde bi kase tutuyo.
o kaseye bi şişe kan dökün ve karşınızdaki de dahil sağ ve sol tarafınızdaki demir kapılarda açılır.
daha sonra mezarları kurcalayın.
bir anahtar bulacaksnız.o anahtar guardians key. gardiyanların odasını açıyor.
gardyanların odasına girdiğiniz zaman kapının arkasında elinde kılıç tutan bi heykel var.
kılıcı tıklamak suretiyle kımıltatın ve odanın yanındaki demir kapı hemen açılıversin. ve sizde 2. kata inin....

ikinci kata indiğinizde yine en sinir bozucusundan ip ucu aramaya başlayacağız.
karşıya doğru bakarken sağ ve sol tarafta iki kol tabutların önündde yatan iki zombi göreceksiniz.
karşıdaki kapıyı açabilmek için önce kapının karşısındaki büyük haçın önündeki büyük butona mezarda (girince sağda) taşıyabildiğimiz bir taş var.
onu butonun üzerine koyduktan sonra tabutlatın yanındaki layerleri indirip kapımızı açıyoruz.
bu arada bize katıl bize katıl diyen zombile peşimizi bırakmamaktalar.
(legal yoldan ipucu çözerek 3. kata inemedim takıldım kaldım)

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
kalkanı aldınız the shield of ancient. kırmızı çok şekil bişeydir.
kalkanı alınca dönüşte sizi bir lich tahrik eder. öldürün yola devam. yukarı çıkıp kalkanı kıza vercez.

daha aşağı ilerlerseniz değişik bi mezarlık sizi karşılar.
*******************************18
meteorun altından kurtardıgınız gizemli kız size bi layer veriyor. rebel kampın gizli kapısını açan. gizemli kızın kafamızı kırdıgı yerdeki gizli geçitten içeri girin, kızı bulun. ancient kalkanı ona verin karşılığında size krohazı verecek.

krahozla takas ettiniz.

********************************19
yılan kadınların tapınağına gidin. 5. levelde. bizi direk içeri alacaklardır.neyse ilerleyin içeri girin kırmızılı anne yılanı bulun. konuşun onla.
o size diğer tarafa geçmemizi sağlayacak mavi üçgen birşey verecek.
yılanların mekanına girdiğimizde sola dönmüştük. şimdi geldiğimiz yerden tam terse sağa gidin.
kapıdaki barıyeri kaldırmak için hemen sağında bulunan buton tarzı yere yılan kadından aldıgımız itemi yerleştirin ve içeriye girin.
2 tane stone snake var.
ilerleyin perdelerin arkasında 1 gizli kapı ve o gizli kapıyı açacak kol var.(2. odaya girince kapı solda- kol karşıda.)
neyse ilerleyin oradan içeri bi kasanın bulundugu bir yer göreceksiniz.merak etmeyin kasa anahtar yada lock pickingle değilde büyüyle açılıyor.
hazırlayın chaos büyüsünü.
ve kasa açıldı. altından bir yılan heykeli alacağız sandıktan. bu işimize yarayacak olanı.
sonra gizli bir geçit, karşısındada 8 tane lever olan kapı var.
karşı duvarda bazen gördüklerin gerçek olmayabilir yazıyo.o gizli geçidi açmamız lazım....
bi reveal büyüsü yaptıktan sonra o 8 kol 1 tane olacak ve kolu çekip devam edeceğiz.
"

.
.
.
.
.
.
.

neyse karşıda bizi bir hayalet ve yine çok güzel leverli bi düzenek bekliyor.(hayalet kayboluyor) içeride yalnızız.
6 oda var 6 lever var. her odaya farklı bir item koyun. merdivenlerin yukarısındaki küreden bakarak, odalardaki koydugunuz cisimlere göre leverleri çekin. sırayla çektiğiniz zaman demir kapı açılacak.
hayalet tekrar belirdi.
takip edin.zaten o yol 2 tane odaya çıkıyo. 1 i zaten boş asıl atraksiyon diğerinde.
diğer tarafa gidin. hayalet nerden esdiyse saldıracak.
öldürün. sonra o odaya geldiğimiz yerin tam karşısınra bir gizli geçit aynı tarafta odanın diğer köşesinde bir geçit ve birde buton var.
diğer taraftaki butana tıklatın.bir kapı açılıyor ama içerde hiç bişey yok.
o odaya girdiğimiz yerdeki tam karşımızda gizli geçit var ama açmamıza gerek yok.içinden geçin aslında engel bulunmamakta.
ve birazda değişik bir hava.
çok hızlı ilerlerseniz başladıgınız yere geri dönersiniz.
aslında yarıya kadar yavaş yavaş gelin sonra harita dönünce geldiğiniz yere geri dönün ilerlemiş olursunuz.
neyse orayıda geçtikten sonra dar bir koridor var.
ilerliyosunuz ama hep en başa atıyo sizi.levitate felan kar etmiyor. o odada 2 tane gizli buton olması lazım. biri sizi geri attı yerde sağda.
açmanız için gereken buton ise koridora doğru bakın ger geri gelin hala karşıya bakarak.duvara değince sol üst tarafta yukarıda bi buton var. bayaa yukarıda.
neyse tıkladık ona içerde bir gizli kapı daha var
onun butonu ise normal hizada sağda farklı bi taş şeklinde zaten bulursunuz.
neyse ilerlediysek oradanda. karşımıza büyükçene bir kase çıkıyor.
kasadan aldıgımız altın yılanı kasenin içine atıyoruz. tıklama mıklama yok. attıktan sonra bi parıltı bişeyler.
sonra bakıyoruz attıgımız yılan yüzük olmuş, buda "zohark".
neyse yılan kadınlar canlanır felan öldürün dooru meteora doğru yollanın.
biraz pot yemek le girmete fayda var dediğim gibi içerisi ylside kaynıyor.
halledin onları zaten yüzükleride taktınız parmağınıza kim tutar sizi. direk meteor odasına gidin.
meteora elinizle çift tıklayın. biraz elektriksel biraz işte her neyse :D
taşımız o kaca taş küçüle küçüle azcık bi toz haline gelcek.(bu tozla ultimate waepon yapılır)
taşı patlattğımıza göre bu sevindirici haberi vermek üzere kaleye dönün ARX a .

********************************20

tavernin yolundan giderseniz bizim tünelden yerde yatan bi askerle karşılacaksınız. diyecek ylsideler bizee saldırdı.
kralı koru felan.kralın hapisana tarzı biyerde old söylüyo tam anımsayamadım.hemen kaleye koşun diyeceğim ama her yerde ylsideler var.
sakin sakin teker teker kese kse gidin.
(2-3 speed büyüsü atarsanız ikisini birden kolayca kesersiniz. belirli bi damage aldıktan sonra siz kadar yavaşlıyorlar.sonrası kolay lokma)
neyse girdik kralın odasına kral yok. hapisane demişti gittik hass. arkadan bi tane ylside saldırdı.ama oda ne başka bi ylside bize saldıranı durdurdu.
yo yooo bu ylside değişmiş bu bizim hapisaneden arkadaş Kultar. şaşırdınız ne işi var o kılıkta orada. neeyse bizi kurtarıyo.
kralı soruyoruz. yanıt olumlu. neyse kanalizasyondan aşşağıya atlıyoruz.sonra çıkıyoruzki dışarı herşey normal.
neyse koşun kralın yanına.
bizi kurtardın falan demeyecek bizim potçu akbaayı durdurmanın tek yolunun onu öldürmekte oldugunu sölüyor.birde tavsiye alıyoruz.
diyorlarki ultimate weapon kullanırsan işin çok kolay olur.
hadi yapalım diyoruz falanın potçusuna. falan onun kitabı var onu oku yapan kendin diyo.
gidiyoruz yılan kadının oldugu kütüphaneye ilerisi potçunun oldugu yere.
soruyoruz yılan kadına bana bu kitap lazım.
bu kitabı burada bulamazsın ablamın kütüphanesini araştır diyo.
lvl 6. da.
.
.
.
.
.
.
.(silah nasıl yapılır merak etmediğimden 9. kata indim luciferla karşılaştım ondan kurtuldum lakin silah yapmadım çünkü bilmiyorum :D)
.
.
.
.
.
.
.
*********************************21
neyse daayt artık gidip iserbiusu yok edelim.
trollerin madeninden inince karşıya doğru değil sağa doğru gidin.
orada fieldle kapalı bir yer oldugunu göreceksiniz. (daha öncedende görmüşsünüzdürde)
fieldi açın(dispel field ile)
ilerler ilerlemez bi rahip hemen öldürün onu bağırmasın fazla.vee

Akbaa taşları:

4.Akbaa taşı------------- bu öldürdüğümüz priestte

girişin önünde sağda bir ylside, arkasında girişin tam önünde 2. ylsde

haklayın onları girin tapınağa.akbaanın yüreğine.

********************************22
yine içeri girince karşımızda 2 tane küçük odada 1 tane ve büyük odada da 2 tane ylside var.(6 tanede olabilir)

temizleyin onları.
odaları gezin birini muhtemel açamayacaksiniz. 4. akbaa taşını aldıgımız büyücüde anahtar varmıydı hatırlamıyorum ama lock pickingle ben o kapıyı açtım.
içeri girince bi tane shrink troll ve birtanede (lucifer - hell hound--yada gerçek ismiyle black beast.)
kapının karşısında bir masa masada iki tane kuru kafa var.
kuru kafanın birinde mum var diğerinde yok. diğer krukafayada mumu taktıktan sonra bir ses duyacaksınız.
azcık sağa bakın yatağın baş ucunda bizden tarafta stunda bir yer açıldı masanın yüksekliğinde.
içindede anahtar var. alın anahtarı odadadaki kitli kasayı açacak. kasanın içindede 5. AKBAA TAŞI var.

AKBAA tAŞLARI:

5. Akbaa Taşı------------ cam kafeste yaratıkların oldugu odada, mumlu kuru kafalı odada.
alın 5. akbaa taşınıda.
o büyük kapıdan içeri girin.
aynı kapıdan bir tane daha var.ama bu diğerleri gibi açılmıyor.
o kapının önünde 5 tane simetrik olmayan yükseltiler var. taş bloklar.
o 5 tane blogun üstüne akbaa taşlarını yerleştirin. 5. koyar koymaz son bölüme atlamış olacaksınız.

bu noktadan sonra kolunun teki bir tuhaf gözünün biri olmayan bir büyücü tapınıp duruyo.
vurun ona bitane .
öldümü?
ölmez akbaa ona dahada güç verdi bu sefer ayaklarıda sayılamaz hale geldi nasıl bi yaratık oldu anlamadım.
allem edin gallem edin bunu kesin. kestikten sonra hep gördüğümüz birisini görcez.
usta büyücüyü. bizimkinin hafızası yerine geldi.
sonra oyun bitiyor.

*********************************23

tavernin yanındaki büyük kapı varya outpostunda yanında.(anlatım bozukluğu)
o kapıyıda sanırım ARx krallıgınra öldürdüğüm birinden aldıgım anahtarla açtım. muhtemel kral.
neyse kapıyı açınca dışarıyı görmek isteyen varsa kapıyı açsın.

ek görevler vs gerek duymadıgım için anlatmadım. zaten sadece shyniyi kurtarmayı biliyorum :D
oda okadar uğraştım vere vere 1 mana 1de can potu verdi.
kazancım öldürdüğüm 5 rahibin ganimeti.yüzükler takılar felan.

oyunseverlerden ricam hepsini okuyup eksik yerlere takviye etmeleridir. ingilizcedende okudum aylarımıda verdim(uzun vadede)
senaryoya göre bitiremedim.boşluklar belli.

silah yapımı--cyripteki tavuk--dış dünyanın kapısının anahtarı---shiny bakkalın küçük kızı---dragon yumurtası---
ve cyriptin ayrıca bir çözümü_.. (benim için de lazım olacak)

alıntı değil oyunu tekrar oynadım ve aklımda kalanı tek seferde sizlerle paylaştım.
eğer seriyseniz ona buna ölmem derseniz oyun rahatlıkla 5 saatten kısa bir sürede BİTER.

la manyakmısın neden böyle dandirik bi oyuna bukadar uğraştın derseniz.
ben bu oyunu ta orta okula giderken görmüş beğenmiştim.
üzerinden neredeyse 6 sene geçti kaç senedir yine aralıklarla oynamama rağmen legal biritemedim içime dert oldu baktım herkes daha oyunun başında takılmış bende böyle bir açıklamayı arx sever olarak yapmayı uygun gördm.

Abiii

ohferahferah
Üye

Turkey
İleti 7

İletim - 08/01/2011 :  21:07:52  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
hile :D
oyuna girdikten sonra,
büyü modunda(ctrl basarak)hileleri gösterilen yönlerden başlayarak elinizi kaldırmadan çiziniz.
10 level karakter
büyün haritayi açma
giant sword (büyük kılıç)
çok hızlı hareket.

http://i1101.hizliresim.com/2011/1/8/1978.jpg
http://www.resimupload.com/ds944338959_arxfatalishileler.html

Abiii
Sayfanın En Üstüne Git
  Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş: