AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 FPS - TPS - Aksiyon - Macera - Dövüş Oyunları
 Half-Life
 Half-Life 2 Mod Yapımı
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu  

erozbey
Üye

İleti 13

İletim - 23/11/2007 :  16:07:02  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
arkadaşlar bende yengeç burcunun vermiş olduğu hayal gücü ile her gün kafamdan binlerce hikaye yapıyorum hl2 ile ilgili ve çok istiyorum bir mod yapmayı fakat maalesef sdk ve onu kullanacak becerim yok acaba bir takım kursak hl2 takımı sonrada yapsak olurmu?ne dersiniz?

scorpionfa
Seçkin Üye

Turkey
İleti 585

İletim - 23/11/2007 :  18:43:20  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
HL2 'yi bilmem ama şu sıralar bende aynı heyecan içerisindeyim. Fakat Portal konusunda, harita yapmak için öğrenme aşamasındayım. Basit dört duvarı yapmak bile fazlasıyla yorucu ve zor. Mesela ben dört duvarı yaptım şu an, ama oyunu açtığımda her yer karanlık gözüküyor. Şimdide ışık kaynağı eklemem gerektiğinin farkına vardım. Küçük bir ışık kaynağı ekledim yeterince ışıtmadı. Projektör ekledim çalışmadı. Yani o kadar basit değil bu işler. Işık kaynağı ekliyorsan bunun nereyi ne kadar, hangi açıyla, hangi renkte aydınlatacağı vs... gibi ayarları yapman ve bilmen gerekiyor. Başka bir örnek: Ses ekliyorsun, sesin çalmaya başlayacağı çizgiyi işaretlemek, tekrar çalmasını istiyorsan onu ayarlamak, sesin kapsayacağı alanı çizmek, sesin yüksekliğini, derinliğini ayarlamak... Mesela asansör iniyor diyelim, inerken çıkardığı ses, indiği sırada çıkan ses, kapı açıldığı sırada çıkan ses... kısaca bi asansörün inmesi için kullanılan sesleri hesap edersen, artı bir de bunları yukarıda saydığım ayarlarıyla tam uydurursan kim tutar seni.

Mod yapımı çok daha uçuk bir fikir. Her ne kadar iyi senaryolar olsada işin zor kısmı bunu uygulamaya sokmak. Sandığın kadar kolay değil. Oyunda " peh " bile demeyeceğin bir iki saniyelik bir görüntü için pc başında saatlerce uğraşmak zorunda kalmak pek iç açıcı değil.

Source SDK bu tür çalışmalarda güzel bir araç kutusu. Fakat SDK da bulunan araçları normal olarakta indirip kullanabilirsin. (Hammer, Model viewer, vs.) Yok illa isityorum diyorsan gidip bir HL2 'yi orjinal alman gerek. Ben hediye ederdim ama arkadaşa sözüm var.

Anlıyacağın bu kadar basit değil!

HL2 Stats:
http://hl2mp.tsgk.com/index.php?mode=playerinfo&player=405730

TF2 Stats:
http://steamcommunity.com/id/scorpionfa/stats/TF2
Sayfanın En Üstüne Git

erozbey
Üye

İleti 13

İletim - 23/11/2007 :  22:17:37  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
bütün zorlukları bende biliyorum bende zaten yapmak isteyenler diyorum yani vaktimizi buna ayırabileceğimiz bir takım kurarsak ve tutan bir mod yaparsak emin olun hızlı bir yükselişe çıkarsınız...neyse eğer bunlardan anlayanlar varsa msnden fln konuşabiliriz
Sayfanın En Üstüne Git

Jarmen Kell
Üye

Turkey
İleti 2

İletim - 09/03/2009 :  17:16:45  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Kardeş yine yazıorum benim gibisin bende size yardımcı olmak isterim kabul edersen yada konuşmak istersen Msn adresim Hokeyci_Armi@hotmail.com
Sayfanın En Üstüne Git

DARKUFUK
Yeni Üye

Turkey
İleti 1

İletim - 04/07/2009 :  23:46:21  Bilgileri Göster  DARKUFUK'in MSN Messenger adresini görmek için tıklayın  Alıntı yaparak Yanıtla
arkadaşlar aslında okadar zor değil mod veya harita yapmak sorun programları elde etmekte size youtube'de bir video izlemenizi tavsiye ediyorum http://www.youtube.com/watch?v=5gclznsdxig&feature=related left 4 dead oyununu bilmeyen yoktur aynı oyun motorunu kullanıyor zaten yapımcı valve inceleyin derim... bende programı bulmaya çalışıyorum bulursam eklerim...sizler bulursanız ekleyin...herkese başarılar

458392
Sayfanın En Üstüne Git
  Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.05 Snitz Forums 2000