Oyunumuzun çözümüne geçmeden önce, bazı dikkat etmeniz gereken konuları açıklayayım. Oyunda mutlaka tüm diyalogları eksik şık bırakmadan tamamını konuşmanız gerekli. Oyunumuzun baş karakteri olan Ariane’i mouse ile yönlendiriyoruz. Tek tıklama ile karakterimiz yürüyor, çift tıklama ile koşuyor. Oyunda gideceğimiz yerleri ise, ekranda çıkan bir çift ayak izi gösteriyor. Yalnız oyunda birçok yerde bu ayak izleri çıkmıyor, o yüzden oyunu oynarken bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca eşyaları kullanırken veya onlarla etkileşime girerken ekranda bir el işareti çıkıyor. Oyunda mutlaka her yeni bölüme geçince sık sık oyunu save edin. Bazı yerlerde Ariane, alacağımız ya da kullanacağımız nesnelerin önünü kapatıp gözümüzden kaçmasına neden olabiliyor. Karakterinizi hafif sağa veya sola hareket ettirerek bu duruma engel olabilirsiniz.

Oyunumuz bir demo ile başlıyor. Discovery Magazine adlı dergide muhabir olarak çalışan Ariane, volkanik bir adaya geliyor ve etrafın fotoğraflarını çekmeye başlıyor. Ancak tam bu sırada büyük bir gürültü kopuyor ve yukarıdan kayalar yağmaya başlıyor. Helikopter kayaların altında parçalanıyor.

Demoyu izledikten sonra artık oyunun kontrolü bize geçiyor. Önce helikoptere doğru gidin. Pilot kabinini kontrol etmek istiyoruz, ancak kabin kapısı kapalı. Yerde en solda duran helikopter palini alın (Pal = Helikopterin büyük pervanesi). Pali, kapalı olan kabin kapısında kullanıp kabin kapısını açın. Kabine yakından bakın. Pilotun yerinde olmadığını göreceksiniz. Kabinden ipi, bıçağı, bilgisayarı ve çantayı alın. Çantayı evraklarda iken tıklayıp içindekileri envantere dahil edin. Çantadan envantere tornavida, eldivenler, lamba ve boş bir termos dahil oluyor. Tornavidayı alıp duvarda asılı olan ilk yardım kutusunda kullanın. İlk yardım kutusunu envanterde iken tıklayıp içindekileri envantere dahil edin. İlk yardım kutusundan envantere temizleme solüsyonu, yapıştırıcı bant, bandaj ve aspirin şişesi geliyor.

Envanterden bıçağı alıp ilk yardım kutusunun solundaki elektrik panosundaki tellerde kullanıp telleri alın. Buradan ayrılıyoruz.

Helikopterin olduğu ekranın bir ekran soluna gidip bilgisayara tıklayıp açın. Ofisimize kazayı bildirmemiz gerekiyor. Bilgisayarda e-mail ikonunu tıklayıp aşağıdaki yeşil renkte olan e-mail gönderme butonuna basarak SOS e-mailı gönderin. Bilgisayarı kapatın. Tekrar geri dönüp bu sefer helikopterin sağına gidin. Bir geçite giriyoruz. Ama geçit bir kaya parçası ile kapatılmış. Helikopter palini bu sefer kaya üstünde kullanıp geçiti açın. Geçitten geçmeye çalıştığımızda ilerleyemiyoruz. Çünkü geçit çok karanlık. Envanterde çakmağa tıklayıp yakın. Çakmağı geçitte kullanın. Araya bir demo giriyor.

Demoyu izledikten sonra kendimizi bir sahilde ve tepemizde bir adam dururken buluyoruz. Tüm diyalogları konuşun. Bizden sihirli değneği için kristali bulmamızı istiyor. Ayrıca kristal parlatılmış olacak.

Ariare’nin ayaklarının altındaki kemik parçasını alın. Envanterdeki boş termosu alıp sahil kenarında suyla doldurun.

Eski madenin girişine doğru ilerleyin. Ocağın girişinde, sol tarafta, yerde duran dev deniz kabuğunu alın. Madene girin ve sağda, yerde duran mührü ve yine yan tarafta, sağdaki sandığın üstünde duran eski baltayı alın. Geri dönüp mağaradan çıkın.

Madenden ayrıldıktan sonra tahta köprüden karşı tarafa geçin. Ön tarafta duran enkazın yanından eski bir bez parçasını alıyoruz. Ekranın solunda, yine fosilleşmiş sopayı da envantere dahil ediyoruz.

Ekranın ortasında yer alan iki mezar taşına yakından bakın. Sol taraftaki mezar taşında bilgisayarımızı tıklayıp Ivan Platonov hakkındaki bilgileri okuyun. Bu adamın 1864 yılında suda intihar ettiği, ancak mezar taşında 1872 yılında öldüğü yazıyor.

Sağ taraftaki mezar taşına baktığımızda ise, belli belirsiz yazıları görüyoruz. Ama okuyamıyoruz. Envanteri açıp temizleme solüsyonunu bez parçasında kullanıp ıslak bez haline getirin. Islak bezi sağdaki mezar taşında kullanın. Bilgisayarı sağdaki mezar taşında tıklayın. Bilgisayarda Armand Latifere hakkında 1864’te İzlanda’da kaybolduğu yazıyor. Ancak mezar taşında 1874 yılında öldüğü yazıyor.

Buradan çıkıp arka taraftaki şelalenin oraya doğru gidin. Burada içi kristallerle dolu bir mağaranın önüne geleceksiniz. İçeri girin. İçerdeyken girişin sağında bir makine ve ortada, duvarda dayalı bir merdiven ve ucunda sarı renkte bir kristali göreceksiniz. Merdivene tıklayıp tırmanın. Envanterde eldivenleri tek eldiven olacak şekilde tıklayın (Yani eldivenleri giymiş oluyoruz). Yine envanterdeyken eski balta ile fosilleşmiş sopayı birleştirip bunu kristalde kullanıp kristali alın. Şimdi kristali parlatmamız gerekli. Girişteki makineye yakından bakın. Kristalleri alıp makinenin sağ ucuna yerleştirin. Makinenin solundaki körüğü tıklıyoruz ama kristal parlatılamıyor. Bir şey eksik, kum lazım. Dışarı çıkıp mağaranın önünden, yerden kum alın. Geri dönüp kumu makinenin ortasında bulunan cam fanusa koyun. Körüğü tekrar beş kez tıklayıp kristali parlatın. Kristali alıp dışarı çıkın. Tekrar eski madene gidiyoruz.

Eski madende ilerlemeye çalışıyoruz ama çok karanlık, ilerliyemiyoruz. Sol taraftaki büyük jeneratörün kontrol paneline tıklayıp yakından bakın. Eldivenlerinizi giyin. Envanterden kabloları alıp panelde kullanın. Ardından yapıştırıcı bantları çıplak tellerde kullanın. İşlemlerin ardından jeneratör çalışıyor ve ortalık aydınlanıyor. Artık ilerleyebiliriz.

Mağarada ilerlediğimizde büyük bir dairesel kapının önüne geliyoruz. İki tarafında heykeller olan kapının üstündeki yazıyı tıklayıp okuyun. Yalnız burada oyunu kaydedin. Kapıyı tıkladığımızda kapıyı açamıyoruz. Kapıyı tekrar tıkladığımızda önümüze 12 tane mühür ve 12 tane mühürlerin konacağı yuvaları göreceksiniz. Bunları doğru şekilde dizip kapıyı açmanız gerekiyor. Yuvaları saat yönünün tersi yönünde numaralandırırsak ve yine mühürleri de soldan sağa numaralandırırsak doğru yerleştirme planı şöyle;

1. mühür 7. yuvaya, 2. mühür 3. yuvaya, 3. mühür 5. yuvaya, 4. mühür 4. yuvaya, 5. mühür 9. yuvaya, 6. mühür 11. yuvaya, 7. mühür 1. yuvaya, 8. mühür 8. yuvaya, 9. mühür 10. yuvaya, 10. mühür 2. yuvaya, 11. mühür 12. yuvaya, 12. mühür 6. yuvaya. Doğru şekilde dizince kapı açılıyor ve yeni bir yere doğru ilerliyoruz.

cheat wife go women love to cheat
how often do women cheat on their husbands unfaithful husbands online
what makes women cheat why do husbands have affairs open
open reasons women cheat why do wife cheat
cheat on my husband website