Savaş… İnsanlık tarihinde her zaman için ilgi görmüştür. Gözlerimizi oyun endüstrisine çevirdiğimizde oyun severlerin dijital düşmanlara karşı amansız bir mücadeleye giriştiği, sayamayacağımız kadar askeri FPS, TPS ve RTS oyunlarının olduğunu görüyoruz. Yalnızca oyuncular da değil! Aynı zamanda firmalar da oyuncuların ceplerindeki kıymetli paracıkları kasalarına koymak için adeta birbirleriyle savaşıyorlar. Taraflar birbirlerini alt etmek adına ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar kesin bir galibin olacağını söylemek hiçbir zaman mümkün olmadı; amma velâkin savaş oyunları arasına şimdiye kadar hiç görmediğimiz güçte bir rakip kısa zaman içinde dâhil olacak. “Kim?” derseniz, Oyunsitesi.com olarak cevabımız Battlefield 3!

Bilindik hikâye

Savaş oyunları genellikle iki farklı hikâye etrafında gelişir. Bunlardan ilki İkinci Dünya Savaşı, diğeri ise Battlefield 3’ün ana rakibinin adında yer alan “Modern Warfare” kavramı, yani modern savaştır. Ha, bu iki hikâye dışında konulara sahip yapımlar yok mu? Var, ama çoğunluk bu ikisinden birini seçmeyi yeğliyor. Neden mi? Çünkü bu konular oyuncuları en zayıf noktalarından yakalıyor. Gayet popüler olan İkinci Dünya Savaşı’nın korkunç yüzünü ortaya çıkarmak ya da günümüz insanlarının rahat yaşamlarını elinden alacak bir durumu, savaşı başlatıp oyunculara her şeyi yoluna koymak için bir şans vermek gibi. Günümüz jenerasyonu elbette tercihini ikinci seçenekten yana kullanmayı tercih ediyor. İkinci Dünya Savaşı konseptinin suyu çıkalı zaten yıllar oldu ve bu yüzden de birçok firma gözlerini modern savaşa dikmiş durumda: Modern Warfare serisi, Ghost Recon: Future Soldier, Homefront vesaire vesaire. Battlefield 3 de işte bu yapımlardan biri olacak. Günümüz ve yakın gelecekte geçen ve Orta Doğu’nun şu anki sorunlarından esinlenmiş bir hikâye ile karşımıza çıkacak.Kabaca 2014 yılında geçtiğini söyleyebileceğimiz Battlefield 3’te oyun severler Amerika’nın İran-Irak sınırında düşman kuvvetlerle çarpıştığı Orta Doğu’ya ayak basma şansına erişecekler. Verilen görev ise bölgedeki düzeni ve barışı yerine getirmek; ancak gerek çölde gerekse de şehirlerde karşılaşılan direniş sebebiyle savaş içinden çıkılmaz bir bataklığa dönüşüyor. Oyuncular Battlefield 3’te tim komutanı rolündeki Kıdemli Başçavuş Henry “Black” Blackburn ve tank timi komutanı onbaşı Miller karakterlerini kontrol edecekler.

İnanılmaz Görüntüler!

Şimdiye kadar ki “trailer” lar, oynanabilir demolar ve hatta konsol versiyonunda bunu hep gördük. Oyun, tek kelimeyle mükemmel görünüyor. Hikayeniz modern savaş, yıl 2014 olunca ister istemez yepyeni grafiklerle oyuncuların karşısına çıkmak zorundasınız. DICE’ın başyapıtı Frostbite 2.0 motoruyla yapımına devam ettiği Battlefield 3’ün yalnızca iyi grafiklere sahip bir oyun olacağını söylemek de yanlış olur. Gerçekçi grafiklerle büyük ölçüde oluşturulan savaş ortamı, fizik motoru ve kaliteli ses efektleriyle de tamamlanacak. Hatırlarsanız oyunun şimdiye kadar yayımlanan oynanış videolarında Kıdemli Başçavuş Blackburn ve Onbaşı Miller’ı içeren farklı senaryolar gösterildi. Videolardan biri Onbaşı Miller’ı tank ekiplerini Tahran yakınlarındaki çölde komuta ederken çekilmişti.
how many women cheat why men have affairs why are women unfaithful
open go husband cheat
open go husband cheat
how often do women cheat on their husbands why married men cheat on their wives online
how many guys cheat all wife cheat why do women cheat on their husbands
women that cheat on their husbands cheaters how many women cheat on husbands
cheat on my husband website