Şehrinizi kurduğunuz da her adamınıza bir görev verirsiniz. Bazı adamlarınızın ise özel yetenekleri vardır. Bunlar kendi işlerinde çalışırlarken diğerlerine göre daha fazla üretirler. Bazı ürünleri üretmek için hammaddeye gerek vardır. Mesela sigara üretmek isterseniz stoklarınızda tütün bulunması veya aynı şehirde tütün üreten birinin bulunmasına dikkat edin. Ve ticaret yaparken de hammadde yerine işlenmiş mallar satmaya dikkat edin böylece daha fazla para kazanırsınız.

     Bazı adamlarınızın özel yetenekleri var bazılarının yok demiştik. Bu durumda belirli işler için bu özel yetenekli adamları kullanmak akıllıca olacaktır. Peki bunları nereden elde edebileceğiz: İlk olarak haç üretiminiz sonucunda gelen göçmenlerden. Fakat bunlar tesadüfi seçildiği için işiniz biraz şansa kalmış. İstediğiniz yeteneğe sahip birini bulmanız zor. İkinci olarak Royal University var. Yani Avrupa’dan satın alabilirsiniz. Bir diğer seçenek de yerlilerden öğrenmek. Özel yeteneği olmayan bir adamınızı (Free Colonist, Indentured Servant) bir yerli köyüne gönderip bir yetenek öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Yalnız önemli olan her köyün kendine özgü öğretebileceği bir yetenek var ve sadece bir adamınıza öğretiyorlar. Bir diğer önemli nokta da Sugar Planter, Tobacco Planter, Fur Trapper ve Cotton Planter gibi yetenekleri sadece yerlilerden öğrenebilirsiniz. Son seçeneğiniz de kendiniz öğretebilirsiniz. Bunun için şehrinizde School, College veya University gibi yapılardan olması gerekiyor ve öğretmek istediğiniz yeteneğe sahip bir adamınızı buraya öğretmen olarak koymalısınız. Ve bir süre sonra şehrinizdeki yeteneği olmayan adamlarınızdan biri bu yeteneğe sahip olacaktır. Son olarak bir yol daha var fakat pek kullanışlı değil. Yeteneği olmayan bir adamınızı uzun süre bir işte (şeker, tütün veya pamuk üretme) gibi bir işte çalıştırırsanız bu yeteneği kazanabiliyor.

     Tabi bir de şehriniz için uygun bir yer seçmeniz gerekiyor. Bunun için özel kaynaklara dikkat etmeniz gerekiyor. Sonraları üretim konusunda sıkıntı çekmemek için ağaçların etrafını tercih edin. Bir şehrinizde her şeyi üretmeye kalkmayın. Mesela bir şehrinizi şeker bölgesine kurarak orada ticaret için kullanacağınız şekeri ve romu üretin. Diğer taraftan bir şehriniz de Ore ve Tool üretmekten sorumlu olsun. Şehirlerinizi de birbirinden çok uzakta kurmayın. Ulaşımı kolaylaştırmak için araya yollar yapabilirsiniz. Aynı zamanda yolların odun ve ore üretimine olan faydasını gözden kaçırmayın.

     Şehrinizi kurarken yerli yerleşim bölgelerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Yerli köylerinin bir birim çevresi yerlilere ait (İnka ve Azteklerde 2 kare) ve buralarda adamınızı çalıştırmak istiyorsanız ya yerlilerden satın alacaksınız yada zorla ele geçireceksiniz. İkinci durum da yerliler sinirlenip size savaş açıyor. Yerlilerle savaşmak pek de mantıklı değil çünkü sürekli asker çıkartıp üzerinize gönderiyorlar. Ayrıca barış halindeyken size sürekli hediyeler gönderiyorlar. Aynı zamanda yerlilerle ticaret yapmak da oldukça karlı.

how many women cheat redirect why are women unfaithful
wife cheat women cheat on men read here
how often do women cheat on their husbands why married men cheat on their wives online
women affairs marriage affairs cheat husband
what makes women cheat why do husbands have affairs open
cheat on my husband I cheated on my girlfriend website