AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Genel Konular
 Konsol
 Konsol mu Bilgisayar mı? Hangisi Yener?
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu
Sayfa: / 17

CrAzY_IVAN
Editör

İleti 6191

İletim - 01/07/2011 :  11:38:32  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Konsol bana nedense hep "kısıtlı" geliyor. İşlevsellik açısından.
Sayfanın En Üstüne Git

GoaL-KeePeR 2
Üye

Turkey
İleti 391

İletim - 02/07/2011 :  23:59:02  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
ben konsolu pc'ye güzel bir alternatif olarak görüyorum bence ikisi çok farklı şeyler, bilgisayarda tabiki konsola göre çok fazla şey yapabilirsin internet, yazışma, oyun falan... Ama konsolu sadece bi eğlence aracı olarak düşünürsek vaadettiğini fazlasıyla veren bişey bence... Ben mesela ikisinden de vazgeçemem ama oyunlarım için her zaman konsolu tercih ederim, tabi bu tercih meselesi... İşlevselliği açısından değerlendirirsem bilgisayar tabiki konsola üstün gelir, eğer güçlü de bi sistemin varsa hem oyununu oynarsın hem de bilgisayarla yapılabilecek herşeyi yaparsın :D ama ben oyunların zevkini en iyi konsolda alıyorum :)
Sayfanın En Üstüne Git

sheriat
Seçkin Üye

Turkey
İleti 651

İletim - 03/07/2011 :  11:58:23  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
özellikle son dönem oyunlarının (red dead redemption, killzone 3, l.a. noire gibi ve daha onlarca oyun) pc ye çıkmadığını düşünürsek, bu oyunları oynamak isteyen oyuncular için konsol artık bir zorunluluk.

Ancak tabi ki pc ve pc oyunculuğu hemen hemen herkesin ilk gözağrısı ve yeni nesil bir pc de her zaman konsoldan çok daha iyi sonuç alınabilir oyun açısından.

Bu nedenle imkanı olanlar için hem pc hem de konsol iyi bir tercih olacaktır. Bunlar birbiriyle karşılaşmaktan çok, kardeş kardeş el ele geçinecek iki unsur bana göre.

Acı Çekmek Özgürlükse Özgürüz İkimizde
Sayfanın En Üstüne Git

CrAzY_IVAN
Editör

İleti 6191

İletim - 03/07/2011 :  20:17:14  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Bu arada konsollarla olan alakam sıfıra yakınsak olduğu için (YouTube'dan izlemeler hariç.) tüm konsollara artık "fare" standartlaştı mı? Çünkü bir FPS'yi fare olmadan oynamayı hayal edemiyorum gamepad ile falan.
Sayfanın En Üstüne Git

sheriat
Seçkin Üye

Turkey
İleti 651

İletim - 03/07/2011 :  22:13:18  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
konsollarda fps yine gamepad ile oynanıyor, ps3 usb mouse destekliyor fakat gamepad deki bütün tuşların görevini mouse ile yapamayacağımız için yine gamepad ile oynamak zorundayız.

Ben de 12 yıl klavye mouse ikilisini kullandıktan sonra konsolda fps olayına alışmakta baya bi zorlandım ama özellikle xbox 360 gamepadi bu konuda mükemmel, hemen alışıyorsunuz.

Zaten konsol fpsleri birazda konsola göre optimize ediliyor, yönlendirmeler, nişan almalar pc den biraz farklı.

Ama yinede fps tabiki klavye mouse ikilisinin işi.
Nasılki klavyeden fifa oynamak sıkıntılı ise gamepadle fps oynamak da biraz sıkıntılı.

Acı Çekmek Özgürlükse Özgürüz İkimizde
Sayfanın En Üstüne Git
Sayfa: / 17 Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.05 Snitz Forums 2000