AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Spor
 Spor Genel
 MMA sevenler buraya :))
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu  

GoaL-KeePeR 2
Üye

Turkey
İleti 391

İletim - 01/07/2011 :  18:44:19  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Forumda mma sporuna ilgi duyan ve takip edenler varsa çeşitli videoları paylaşıp tartışabileceğimiz bi konu olsun istedim. ben bi soruyla konuyu başlatayım. gelmiş geçmiş ve şu an için olarak en iyi mma dövüşçüsü sizce kim? gelmiş geçmiş olarak bence mma takip eden nerdeyse herkesin bildiği fedor emelianenko, ve modern dövüşe çok büyük bi katkı sağlayan brazilian jiu jitsu ustası royce gracie benim favorilerim... şu anın en formda sporcuları ise chuck lidell, cain velasquez ve frank mir bence. Sizin de görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

SAHNETJER
Seçkin Üye

Turkey
İleti 621

İletim - 04/07/2011 :  00:42:18  Bilgileri Göster  SAHNETJER için bir AOL İletisi Gönder  SAHNETJER için bir ICQ İletisi Gönder  SAHNETJER için bir Yahoo! Messenger İletisi Gönder  Alıntı yaparak Yanıtla
http://video.google.com/videoplay?docid=-6883436735443317716
bi video paylaşıyım o zaman

atlayanbaba...
{{{Yalan ne kadar büyük olursa.
İnananda o kadar çok olur......}}}
Sayfanın En Üstüne Git

GoaL-KeePeR 2
Üye

Turkey
İleti 391

İletim - 05/07/2011 :  00:46:14  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
güzel videoymuş. kazushi sakuraba nedense gracie ailesine ters gelen bi dövüşçü, yanılmıyorsam gracie'lerden 2-3 ayrı dövüşçüyü yenmişti...

ben de bi video paylaşmak istiyorum, fedor emelianenko bu spora ilgisi olan kişilerin, eski dövüşçülerin vs. çoğu tarafından gelmiş geçmiş en iyi mma dövüşçüsü kabul edilir. onun maçlarından güzel bi derleme yapmışlar:

http://www.youtube.com/watch?v=PCvWiBZusFE

bu arada sahnetjer, mma hakkında herhangi bi düşüncen varsa buraya yazarsan konu hakkında konuşabiliriz... örneğin mma'da en etkili bulduğun dövüş stili nedir? (judo, boks, sambo vb..)
Sayfanın En Üstüne Git

SAHNETJER
Seçkin Üye

Turkey
İleti 621

İletim - 06/07/2011 :  19:37:39  Bilgileri Göster  SAHNETJER için bir AOL İletisi Gönder  SAHNETJER için bir ICQ İletisi Gönder  SAHNETJER için bir Yahoo! Messenger İletisi Gönder  Alıntı yaparak Yanıtla
sağlam video. ben biraz bilek dövüşü seviyorum kaval kemiklerinin sesini duyucam yani :) kikcbox tabiki.

atlayanbaba...
Sayfanın En Üstüne Git

GoaL-KeePeR 2
Üye

Turkey
İleti 391

İletim - 07/07/2011 :  21:21:04  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
bence mma sporunda başarılı olmak için bikaç dövüş tekniğini biraraya getirip kombinelemek çok önemli. örneğin sadece muay thai bilen bi dövüşçünün jiu jitsu, güreş, boks bilen bi rakip karşısında fazla etkili olma şansı yoktur(eşit tecrübeli rakipler).çünkü mma'da dövüş içersinde birsürü ihtimal var. dövüşçülerden biri öbürünü yere düşürebilir, dövüş yerde devam edebilir yani bu durumda jiu jitsu baya öne çıkıyor. jiu jitsu benim favori stilim bu arada.

bi video daha paylaşmak istiyorum yine fedor emelianenko'nun videosu :) videoda rakiplerinden sağlam dayak yedikten sonra yaptığı maça geri dönüşleri gösteriyor. özellikle brett rogers'dan yediği dayaktan sonra burnunun kırılması, bi de üstüne yerdeyken burnuna 10'a yakın yumruk yemesine rağmen dk. 02:40'ta attığı yumrukla maçı alması inanılmaz bişey. şu ana kadar çok fazla box, kick box, mma maçı izledim ama şu ana kadar hayatımda bu kadar güzel bi yumruk görmedim ben. ağır çekimini de izle mutlaka :)

videonun linki:
http://www.youtube.com/watch?v=zPAnsAipqbk&feature=grec_index
Sayfanın En Üstüne Git

SAHNETJER
Seçkin Üye

Turkey
İleti 621

İletim - 11/07/2011 :  10:33:12  Bilgileri Göster  SAHNETJER için bir AOL İletisi Gönder  SAHNETJER için bir ICQ İletisi Gönder  SAHNETJER için bir Yahoo! Messenger İletisi Gönder  Alıntı yaparak Yanıtla
goal-keeper izlediğim en güzel derleme yemin ederim. bu adamın bir yada 2 tane dövüşünü izlemiştim yalnış hatırlamıyosam. süperdi yaaa bu dövüşlerde cüsse ya da bilek önemli değil işte önemli olan akıl zeka ve teknik. dev gibi adamlarla dövüşmüş o en son dövüştüğü zenci, adamımızı çok kötü yere vuruyo normalde boynu kırılması lazım ama atarken boynunu eğiyo. canı bile acımadı belkide. sora ufacık bi kol sıkıştırma işi bitiriyo çok iyiydi yaaaa ... bu adamın videolarını araştırcam şimdi sabah sabah eheuheue ....

atlayanbaba...
Sayfanın En Üstüne Git
  Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.05 Snitz Forums 2000