AION - Tıkla oyna


Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

 Tüm Forumlar
 Genel Konular
 Serbest Bölüm
 kratos
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu  

şirinler
Üyeliği Kilitli

İleti 0

İletim - 30/06/2008 :  14:45:23  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
kratosun hayatını öğrenmek isteyenler okuyabilirler

Yunan mitolojisinde, Kratos (Yunanca güç, devlet) dayanıklılık ve gücün tecessümüdür. Pallas ile Styx'in oğlu; Nike (Zafer), Bia (Şiddet) ve Zelus'un (Şevk) kardeşidir. Savaş tanrısıdır

Ayrıca God of War adlı oyununun güçlü kahramanıdır.300 askeri ile barbarlarla girdiği savaşta kaybetmek üzere iken Ares'i çağırır ve düşmanlarını yok etmasi karşılığında Ares'e hayatını satar.Ares bu fırsattan yararlanıp Kratos'a kaos bıçaklarını gönderir.Bu bıçaklar 3 metrelik bir zincirle bağlıdır ve Kratos'un eline yapışır.Ares,Kratos'tan köyü basmasını ister.Kratos,mecbur köyü basar ve içlerinde karısı ve kızı olmak üzere herkesi öldürür.Kratos artık Ares'ten nefret etmektedir. Pandoranın kutusu sayesinde Ares'in gücüne ulaşır ve Ares'i öldürür.Aresin tahtını devr alır ve savaş tanrısı olur.

300 Spartalı mitinde Kral Leonidas'ın savaşa çıkmadan önce tanrıya yalvardığı söylenmektedir.Bu varsayım Kratos karakterinin zaman içinde değişime uğramış Kral Leonidas mitiyle birleştirildiği sanılır. Her ne kadar kızgın, sinirli, acımasız ve anarşist gibi gözükse de aslında karısı ve kızına çok düşkün bir babadır. Bununla birlikte ruhunu Ares'e satmadan önce çok başarılı bir ordu komutanıdır. Fakat God of War I oyununda Ares'i intikam için öldürür ve yeni savaş tanrısı olur. God of War II'de ise savaş tanrısı sıfatıyla ortalığı darma duman eden karakterimiz, gözünü Olympos'a yani Zeus'un evine çevirir. Çünkü Zeus onu son yaptıklarıyla çılgına çevirmiştir ve sürekli engellenmekten bıkan Kratos sonunda Zeus'u Tanrıların Kılıcı ile öldürüp tahta geçmeyi planmıştır. Tam Zeus'u alt edip onu öldürecekken Kratos'a içten içe aşık Athena gelir ve meşhur nara "I connot allow that Kratos. He is God of Gods! His death may make a chaos on earth. I connot allow that!(Ben bunlara izin veremem Kratos. O tanrıların tanrısı!Onun ölümü yeryüzünde bir kaosa yol açabilir. İzin veremem.)" yı atarken Kratos çoktan Athena'ya kılıcı sokmuştur ve ölümünü izlemektedir. Kratos ise "Why did you sacrifice yourself Athena? Just why?(Sen neden kendini kurban ettin Athena neden?)" diyerek ağlamaktadır.Ama iş işten geçmiştir ve Athena ölümüştür. Artık iyice nefreti biriken Kratos, Zeus'u bulup öldürmeye çığlıklarla yemin eder ve onu aramak için yola koyulur. Gaia ile birlikte Olympos'un tepesine tırmanmaya devam ederken o müthiş cümleyi sarfeder: "Zeus! Your son has returned! I bring the destruction of Olympos!(Zeus! Senin oğlun geri döndü!Ben Olympos'a yıkımı getiririm.)" Bundan sonrası God of War III'de oynayacağımız kısımdır.
işte böyle
  Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.09 Snitz Forums 2000