AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Spor
 Formula 1
 FORMULA 1 BAŞLIYOORR!!!
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Konu Sonraki Konu
Sayfa: / 7

scrambler
Üye

Turkey
İleti 380

İletim - 12/03/2008 :  22:04:58  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Evet arkadaşlar. Merakla beklediğimiz Formula 1 bu hafta sonu itibari ile Avustralya GP ile başlıyor. Ve bu sene bazı değişikleri farkedeceğiz. Örneğin; 28 Eylül'deki Singapur GP'si bu organizasyonun tarihinde ilk gece yarışına sahne olacak.2007 sonuna dek Nurburgring Pisti'nde izlediğimiz Avrupa GP'si bundan sonra Valencia Street Circuit'te, yani Valencia sokaklarında gerçekleşecek.
Bu arada Formula 1'in en genç şampiyonu olan Fernando Alonso, McLaren'den ayrılarak dünya şampiyonu olduğu Renault'ta geri döndüğünü; Fin pilot Heikki Kovalainen'in ise Alonso'nun boş bıraktığı direksiyonun başına geçeceğini ve sözleşmesi uzatılmayan Giancarlo Fisichella'nın ise Force India ile anlaşmaya vardığını unutmadan yazmak gerek. Ralf Schumacher, Alexandre Wurz ve Vitantonio Liuzzi'yi artık F1 de göremeyeceğiz.
Bu sene takımlara bazı yeni kurallar da getirildi. Bunlar;

Elektronik Kontrol Ünitesi: McLaren Electonic Systems ve Microsoft'un birlikte geliştirdiği; motoru, vites kutusunu ve debriyajı kontrol eden ECU tüm araçlarda standart olacak.

Motor Değiştirme: Pilotlar, ilk motor değiştirme de 10 sıra geri düşme cezasından kurtuluyor. Üst üste 2 yarışa aynı motorla çıkmak ise zorunlu.

Baş ve Boyun: Yükseltilen kokpit duvarları sayesinde pilotların yandan gelecek darbelere kafa bölgesinin daha iyi korunması amaçlanıyor.

Biyolojik Yakıt: 2008'de F1 takımlarına otomobillerde kullanılacak yakıtın en az yüzde 5.75'inin biyolojil kaynaklardan sağlanma zorunluluğu getirildi.

Yakıt İkmali:Sıralamanın bitişinden yarışa kadar yakıt ihmali yapmak yasak. Ayrıca sıralamada ilk tur 20; ikinci tur 15, final turunun süresi ise 10 dakikaya düşürüldü.

İŞTE TAKIMLAR VE PİLOTLARI...

FERRARİ

Şasi:F2008
Motor:FERRARİ 056
Pilotlar:Kimi Raikkonen ve Felipe Massa

MCLAREN

Şasi:MP4-23
Motor:MERCEDES-BENZ FO 108V
Pilotlar:Lewis Hamilton ve Heikki Kovalainen

BMW SAUBER

Şasi:F1.08
Motor:BMW P86/8
Pilotlar:Nick Heidfeld ve Robert Kubica

REDBULL

Şasi:RB4
Motor:RENAULT RS27
Pilotlar:David Coulthard ve Mark Webber

RENAULT

Şasi:R28
Motor:RENAULT RS27
Pilotlar:Fernando Alonso ve Nelson Piquet

HONDA

Şasi:RA108
Motor:HONDA RA808E
Pilotlar:Jensen Button ve Rubens Barrichello

TORO ROSSO

Şasi:STR2
Motor:FERRARİ 056
Pilotlar:Sebastien Bourdais ve Sebastien Vettel

SUPER AGURİ

Şasi:SA08
Motor:HONDA RA808E
Pilotlar:Takuma Sato ve Anthony Davidson

FORCE INDIA

Şasi:VJM01
Motor:FERRARİ
Pilotlar:Adrian Sutil ve Giancarlo Fisichella

Ben bu sene Ferrari'den Felipe Massa'yı destekliyorum. Ya siz???

!Küfüre Hayır!-(Temiz Gençlik)

YAZIYLA: Yirmi altı ekim iki bin altı

HighVoltage
Yönetici

Turkey
İleti 1107

İletim - 13/03/2008 :  11:06:34  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Yarışları hangi kanal yayınlayacak?

Ben bu sezon Fernando Alonso ve Nelson Piquet ile Renault'un şansını yüksek görüyorum. Tabiki zirveye ulaşmak hiç kolay olmayacak. Zira, Lewis Hamilton ve Heikki Kovalainen de iyi bir takım olmuş. Ferrari'nin şampiyon olma şansı ise yine motorunun performansına bağlı. Yeni kurallarla daha çekişmeli ve heyecanlı bir sezon olacağına inanıyorum. Herkese iyi seyirler...

"Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'lügün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdı."

M.Kemal ATATÜRK
Sayfanın En Üstüne Git

kabil
Seçkin Üye

Turkey
İleti 1021

İletim - 13/03/2008 :  11:13:49  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
evet benim aklımdaki tek soruda hangi kanalda yayınlanacak.bildiğim kadar cnntürk 5 yıllık yayın haklarını almıştı ama onlarda d-smarta geçtiler.
d-smartı olmayan (yani ben) izleyemeyecek mi?

Gelgit gibidir bir erkeğin ilişkileri... selde sürüklenir, kaderine doğru...

İhmal edilmiştir hayatlarının seferi, mahkumdur karaya oturmaya, sefalete.
Öylesine büyük bir okyanusta yüzüyoruz işte...
Ve arkamıza almalıyız akıntıyı, hâlâ bizden yanayken...
Yoksa kaybederiz şansımızı, her şeyden önemlisi.

william shakespeare
Sayfanın En Üstüne Git

scrambler
Üye

Turkey
İleti 380

İletim - 15/03/2008 :  22:29:05  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
alıntı:
kabil tarafından yazılan:

evet benim aklımdaki tek soruda hangi kanalda yayınlanacak.bildiğim kadar cnntürk 5 yıllık yayın haklarını almıştı ama onlarda d-smarta geçtiler.
d-smartı olmayan (yani ben) izleyemeyecek mi?

Bende bu tereddütü yaşıyordum fakat sabahleyin CNN TÜRK'te sıralama turlarını izleyince derin bir nefes aldım.

Kimi Raikkonen'in mekanik arızasından dolayı yarışa devam edemeyip 16. sırada bulunması ve Fernando Alonso'nun son 10'a giremeyip 12. sırada kalması ilk yarışın daha da zevkli geçeceğini gösteriyor. İşte pilotların sıralaması:

1-Hamilton
2-Kubica
3-Kovalainen
4-Massa
5-Heidfeld
6-Trulli
7-Rosberg
8-Coulthard
9-Glock
10-Vettel
11-Barrichello
12-Alonso
13-Button
14-Nakajima
15-Webber
16-Raikkonen
17-Fisichella
18-Bourdais
19-Sutil
20-Sato
21-Piquet
22-Davidson
Sayfanın En Üstüne Git

HighVoltage
Yönetici

Turkey
İleti 1107

İletim - 16/03/2008 :  00:43:11  Bilgileri Göster  Alıntı yaparak Yanıtla
Senin d-smart'ın varmış demekki...

"Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'lügün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdı."

M.Kemal ATATÜRK
Sayfanın En Üstüne Git

FearOfThEDarK
Seçkin Üye

Turkey
İleti 970

İletim - 16/03/2008 :  13:21:55  Bilgileri Göster  FearOfThEDarK'in MSN Messenger adresini görmek için tıklayın  Alıntı yaparak Yanıtla
yarış kaçta??

OyunSitesi- Yazar

Taze Kan (:
Sayfanın En Üstüne Git
Sayfa: / 7 Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu  Konuyu Yanıtla
 Yazıcı Dostu
Hızlı Geçiş:

0.05 Snitz Forums 2000