Return of the King’in oyunu da, filmi kadar çarpıcı ve güzel oldu. Oyunun özelliği, sizi gerçekten oyunun içine sokup, “orada, Orta Dünya’da savaştığınız” hissini veriyor olmasıydı. Ancak oyun zor, gerçekten zor. Bu yazı da, bu güzel oyunu daha rahat oynayıp, Frodo ile Yüzük’ü Mount Doom’a yollamanızı kolaylaştırmak için yazıldı...

Oyun, bildiğiniz gibi, üç ana yoldan geçiyor; Büyücünün Yolu, Kolcu’nun Yolu ve Hobbit’in Yolu. Büyücünün Yolu’nda 7000 yaşındaki usta büyücü Ak Gandalf ile oynuyoruz. Kolcu’nun Yolu’nda Aragorn, Gimli veya okun ve çift kılıcın ustası Legolas ile oynuyoruz. Hobbit’in Yolu’nda ise sadık ve dürüst Sam ileyiz...

EXPERIENCE SİSTEMİ:

Oyunda öldürdüğünüz her yaratıktan belli bir miktarda exp. puanı kazanıyorsunuz ve belli bir puanınız olduğunda seviye atlıyorsunuz. Öldürme stilinize göre az ya da çok puan alıyorsunuz ve aşağıdaki bar dolunca “Perfect” Mod’a geçiyorsunuz, yani hem daha fazla hasar veriyorsunuz, hem de öldürdüğünüz yaratıklardan maksimum puan alıyorsunuz.

Bölüm bittiğinde ise bu deneyim puanlarınız ile değişik saldırı stilleri satın alabiliyor, veya karakterinizi geliştirebiliyorsunuz. Her karakterin kendine has birkaç özelliği var (Aşağıda tüm Upgrade’leri satın alınmış halleri yazılıdır);

Gandalf: Etrafında koruyucu bir kalkan oluşturabiliyor. Menzilli saldırısı büyü. Son seviyeye geldiğinde attığı büyü “okları” hem düşmanlarını yakıyor, hem de onların içinden geçiyor.

Aragorn: Yakın dövüşçü. Menzilli saldırısı ok. Son seviyeye geldiği zaman okları düşmanları yakabiliyor ve Hızlı Saldırısı (İleride açıklayacağım) daha hızlı ve güçlü oluyor.

Gimli: Yakın dövüşçü. Menzilli saldırısı balta. Son seviyeye geldiği zaman baltaları düşmanları yakabiliyor ve Güçlü Saldırısı (İleride açıklayacağım) daha hızlı ve güçlü oluyor.

Legolas: Sandığınızın aksine yakın dövüşçü. Menzilli saldırısı ok. Son seviyeye geldiği zaman attığı oklar hem düşmanını yakıyor, hem de içinden geçiyor. Aynı zamanda Elven Bow Mastery özelliği ile iki hedefe birden aynı anda ok atabiliyor.

Sam: Değişik özelliklere sahip. Yakın saldırıda da, menzilli saldırıda da iyi. Aynı zamanda bir süreliğine görünmez olabiliyor. Görünmezken birini sırtından bıçaklayabiliyor. Son seviyede görünmez kalma süresi uzuyor ve sırttan bıçaklama ile verdiği hasar inanılmaz artıyor.
Düşmanlarınıza birkaç şekilde vurabiliyorsunuz, bunlar;

Menzilli Saldırı: Her karakterin 30 “mermisi” vardır. “Mermileri” ölen düşmanlarınız düşürür. Size menzilli saldırı yapan Orc’lara karşı kullanın.
Hızlı Saldırı: Basit saldırı. Kalkanı olmayan düşmanlarınızı bu özellik ile rahatça yok edebilirsiniz. Adı üstünde, hızlıdır ve ardı ardına darbe indirebilirsiniz.

-Özellik: Swift Justice: İleri seviyelerde alabileceğiniz bu özellik, kalkansız düşmanlarınızı hızlı hareketlerle kesmenizi sağlıyor. Özellikle Black Gate bölümünde ihtiyacınız olacak...

Güçlü Saldırı: Size saldıracak olan dört tür yaratık var oyunda; Kalkansız yaratıklar, okçular, kalkanlı yaratıklar ve mini-boss’lar. Mini-Boss’ları üstlerinde beliren sağlık bar’ından tanıyabilirsiniz. Kalkanlı yaratıklar ve Mini-Boss’lar, onları arkadan vurmadığınız sürece saldırılarınızdan etkilenmezler. Güçlü Saldırı burada devreye girer -bu saldırı ile düşmanlarınızın kalkanlarını kırar ve Mini-Boss’ların korunma gereçlerini düşürürsünüz. Daha sonra hızlı saldırı ile onları alaşağı edebilirsiniz. Ancak Güçlü Saldırı yavaştır ve toparlanma süresi uzundur, genelde sizi saldırıya açık bırakır.

-Özellik: Helm’s Hammer: Yine ileri seviyelerde alabileceğiniz bu özellik ile karakteriniz düşmanına doğru silahını (kılıcını, kılıçlarını, baltasını vs...) çevirerek “dansetmeye” başlıyor. Dans etmek diyorum, hareketleri izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Bu hareketi üstünüze gelen birkaç tane kalkanlı düşman, veya tam karşınızda duran bir Mini-Boss varsa kullanın. Kalkanları anında parçalıyor ve tutturabilirseniz Mini-Boss’ları rahatlıkla öldürüyor.

Fiziksel Saldırı: Etrafınızı sarmış olan düşmanlara karşı kullanmanız gereken bir saldırı. Düşmana zarar vermez, sadece onları geri uçurur. Aynı zamanda kalkansız bir yaratığın gardını düşürmek istediğinizde de kullanabilirsiniz.

-Özellik: Warrior’s Bane/Bane of Sauron: Vakit alan, ama güçlü bir özellik. Bu özellik ile size saldıran düşmanınızı bloklayabilir ve tek hamlede öldürebilirsiniz.

Sırada, bölümler ve onların tam çözümleri var.

go open why wife cheat
open why do husband cheat women love to cheat
website why husbands cheat online
website open read
open reasons women cheat why do wife cheat
open reasons women cheat why do wife cheat
cheat on my husband women that cheat website