Prince of Persia: Warrior Within (PoPWW) tam çözümüne hoş geldiniz. Bu rehber yazıda, bölüm çözümlerinin yanı sıra; oyun içerisindeki gizli yerler, silahlar ve tüm gizli resimlerin yerlerini ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız. Tam çözüme geçmeden önce, birkaç önemli bilgiyi soru cevap şeklinde açıklamakta yarar var.

Işık saçan sandıklar ne işe yarıyor?
Bu sandıklar, oyun menüsündeki “Artwork Gallery” adlı kısımda bulunan 20 karakter (Character) resmi, 30 çevre (Environment) resmini açmaya yarar ve oyun içerisinde çeşitli yerlere dağıtılmıştır. 15 gösteri (Illustration) resmini açmak içinse oyunu iki ayrı sonla bitirmelisiniz. Bu rehber yazıda tüm “Artwork” yerleri parantez içerisinde belirtilmiş ve sonlarında bazı harf ve rakamlar konmuştur. Bu harf ve rakamların amacı açamadığınız resmin yerini kolayca bulabilmeniz içindir. Mesela “Artwork45 E1-2” ifadesinin anlamı: 45 numaralı E yani, “Environment” resimleri içerisinde, 1-2 yani birinci sıradan ikinci resim. Ya da “Artwork41 C3-5”: 41 numaralı C yani “Character” kısmında üçüncü sıradan, beşinci resim olarak ifade edilmiştir.

Ben buradan daha önce geçmiş miydim?
Oyunun senaryosu doğrusal bir çizgi halinde gitmesine rağmen, bölümler ve yaşanan olaylar konusunda aynı şey söylenemez. Oyun boyunca aynı yerlerden defalarca geçmeniz ve aynı olayları yeniden yaşamanız söz konusu. PoPWW’da iki ayrı zaman dilimi arasında pek çok kez gidip geleceğiz: “Günümüz, yani kırık dökük yerler ve şatonun eski hali; geçmiş, yani şatonun yeni ve yıpranmamış hali. Bu yüzden bölümler arasındaki başlıklar “Günümüz” ve “Geçmiş” olarak ayrılmıştır.

Ben şu silahı neden alamadım, şu resmi neden açamadım?
Bazı Artwork, gizli silah ve yerlere ulaşabilmek için bir aşamadan sonra, oyunun normal akışı dışına çıkıp bölümleri tekrar oynamanız gerekebilir. Bunu yaparken de oyundaki hatalar nedeniyle çıkılması imkânsız yerlere girebilir ya da mumyaya dönüşme gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden oyunu kayıt yaparken, mümkün mertebe üst üste kayıt yapmaktan kaçının.

Gizli yerler ne işe yarıyor?
Oyun içerisinde dokuz adet gizli yer bulunmakta ve hepsinde de birkaç tuzaktan sonra enerjinizi yükselten “Life Upgrade” var. Eğer hepsini de alır ve ortaya çıkan gizli silahla oyunun sonuna ulaşırsanız hikâyenin sonu değişecektir.

Bu kum tankları ne işe yarıyor?
PoPWW’da ilerledikçe kavuşacağımız bazı güçleri her kullanışımızda, bu kum tanklarından bir tane harcamaktadır. Bu güçler; zamanı geriye alma, zamanı yavaşlatma ve güç vuruşları gibi çeşitlilik göstermektedir. Doldurmak içinse etraftaki vazo ve kutuları kırmanız ya da önünüze çıkan düşmanları öldürmeniz yeterli. Her noktada kayıt yapamadığımızdan dolayı pek çok kez bu kum tankları hayat kurtaracaktır. Bu yüzden tasarruflu kullanmaya özen gösterin. Özellikle de bu rehber yazıda belirtilecek önemli noktalarda.

Düşmanlar neden bu kadar zor ölüyorlar?
Karşınıza çıkan düşmanları çabucak öldürmek ya da etrafınızı sardıklarında kurtulmak istiyorsanız kolay birkaç saldırı ve akrobatik hareket öğrenin. Etraftaki silahları iyi kullanın ve hemen hemen her silahı deneyin. Böylece, çift silah kullanarak daha iyi saldırılar yapabilir ve tüm silah resimlerinin de açılmasını sağlarsınız.

Ben kaçış bölümlerinde yeterince hızlı olamıyorum neden?
Oyunda bazı kaçış bölümleri de var. Bu noktalarda hızlı olmalısınız. Özellikle de borularda, yatay bayrak direklerinde sallanıp atlarken, tur dönmeden peş peşe zıplayabilmek ya da iplerde sallanmadan devam etmek zaman kaybını büyük ölçüce azaltır. Bu tür pratik hareketleri oyunun ilk bölümlerinde tam anlamıyla öğrenmeye özen gösterin.

how many women cheat website why are women unfaithful
woman affair women who cheat on their husband click here
wife cheat how can people cheat read here
what makes women cheat My girlfriend cheated on me open
website open read
open website why do wife cheat