CHAPTER 1: RETURN OF THE FUTURE...

Tavsiyeler:
1- Oyunda mutlaka yeni bölüme başlarken oyunu kaydedin.
2- Toplam 24 kayıt hakkınız var ama save dosyalarını kopyalayıp başka bir dosyada saklarsanız save hakkınız problem yaratmaz. Yalnız save dosyalarını alırken mutlaka “savnames” isimli text dosyasını da kopyalayın yoksa saveler calışmıyor.
3- Oyunda imlecin kırmızı renk olduğu yerlere imleç beyaz olana kadar tıklayın.
4- Tüm diyalogları bıkmadan yapın.
5- Bir yerden bir yere giderken kısa sürede geçiş yapmak için imleci çift tıklamanız yeterli.
6- Oyunun bazı bölümlerinde sizin dışınızdaki karakterlerin bazı işleri yapması gerekecek (bahçıvanın bozuk olan kapı zilini tamir etmesi ya da kilisedeki rahibin size bilgi vermesi vb.). Eğer bu gerçekleşmiyorsa haritadan diğer yerlere gidin karakterlerle konuşun tekrara tekrar o eylemin gerçekleşeceği yere gidip olayın olup olmadığını kontrol edin.

Oyun, ilk olarak bir fragman ile açılıyor. Fragman, William Gordon’un torunu olan Samuel Gordon’a mektup yazarken ölüm anını göstererek başlıyor. Oyun, başkahramanımız Samuel’in dedesi William’ın ölümünü araştırmak için şatoya gelmesiyle devam ediyor. İlk sahnede Samuel şatodakı diğer insanlarla tanışıyor. Konuşmalardan sonra evin uşağı Bates Samul’e odasının anahtarını veriyor. Anahtarı aldıktan sonra odadan çıkıyor. Holde iken envanterdeki kartı sağ tıklayarak karta bakın. Holden merdivenlere ilerleyerek üst kattaki odanıza çıkın. Odamıza gelmeden üst katta Robert’in odasının önündeki gazetelikten mektubu alın. Ordan odamıza gidin. Odaya girince solda, duvardaki kırık ayna ile masadaki kızın resmine bakın. Masanın alt çekmecesini açmaya çalışalım ama açılmıyor, çünkü kilitli. Kapının çerçevesine önce sol sonra sağ tıklayarak anahtarı alın. Çekmeceyi açıp içindeki fotoğraf makinesi ile filmleri görüyoruz ama alamıyoruz. Odadaki tüm eşyaları imleç beyaz olana kadar tıklayıp bakın. Sonra bavuldan analjezik tabletlerini ve cüzdanınızı alın. Cüzdanınıza sağ tıklayıp içinden metal parayı alın. Odadan çıkıp odamızın altındaki Robert’ın odasına gidin. Burada Robert ile konuşun. Buradan üst katta merdivenlerin başında iken balkona çıkıp kuleye bakın ve tıklayın. Tekrar merdivenlerin başına gelin. Buradan sağ taraftaki kuleye gidin Kuleye gittiğinizde buradaki eski şöminenin önünde araştırma yapın. Yırtılmış bir fotoğrafın parçalarını bulacaksınız. Bu parçaları birleştirdiğimizde önümüze sapık tipli bir herifin fotoğrafı çıkıyor. Fotoğrafçılık işini bitirince çatıkatına giden kapıyı zorlayın ama nafıle, kilitli. Anahtarını bulmak lazım. Şimdi anahtarı bulmak için aşağı inip kütüphanenin önünde duran Bates ile konuşun. Ordan yemek salonuna gidip solda, konsolun üstünde duran tabağa yakından bakıp şekerleri alın. Buradan ilerleyip mutfağa gidin. Burada, solda kiler kapısının yanında sağda asılı olan anahtarlıktan kulenin anahtarını alın ve kulenin yolunu tutuyoruz. Çatıkatına gelip kapıyı açın ve içerdeki eşyaları tek tek inceleyin. Girişin az ilerisinde bir sandık var ama açamıyoruz. Kule kapısına gidin. Kulenin kapısı kalın tahtalarla örülmüş. Dönüp tekrar aşağıda Bates’ten kule kapısı hakkında bilgi alın Buradan dışarı çıkıp sol tarafa doğru ilerleyin. Burada William’ın düşüp öldüğü yeri inceleyin. Daha da sola ilerleyip Morris denen adamla konuşun (odun kesmekle uğraşıyor). Morris ile konuştuktan sonra ileride ahıra gidin. Yine burada da tüm kırmızı olan yerlerde imleci beyaz renk olana dek tıklayın. Çekmeceden çekici alın. Bu çekic bizim kulenin anahtarı olacak ve bu yüzden kuleye doğru devam edin. Çekici kule kapısında tahtalar üzerinde kullanın. Tahtaları parçalıyoruz ama gene kapı gene kilitli. Odamıza dönüyoruz.. Bates bizim için şömineyı yakmış, ısınıyoruz.

Isındıktan sonra şatodan dışarı çıkıp şatonun bahçesinde araştırmamıza devam ediyoruz. Bahçede biraz dolaştıktan sonra merdivenlerden aşağıya indiğimizde Henry ile karşılaşıyoruz. Onunla sohbetten sonra ilerleyip arkadaki seraya gidim. Burada seranın önündeki odun öğütme makinasına baktığımızda içinin kanla boyanmış olduğunu görüyoruz. Makineye baktıktan sonra seranın kapısına gidin ama gene herzamanki gibi kapı kilitli. Seranın kapısının kilitli olmasını ve odun öğütme makinesindeki kanın ne olduğunu sormak için Henry’nin yanına tekrar gidin.

Henry’den sonra Bates’in yanına gidin. Ona, William’ın düştüğü yeri görmek istediğimizi söyleyin. Williamın düştüğü yere geldiğimizde, pencerenin sağında bir işaret tespit ediyoruz. Önemli olduğunun farkına varıp bunu kaydetmek aklımıza geliyor. Hemen yukarı odamıza çıkıp çekmeceden fotoğraf makinesini (daha önce görüp alamadıgız makine) alıyoruz. Ancak makinedeki filmler bozuk, sağlam filmler için Robert’in yardımına ihtiyacımız var. Robert’in yanına gidin. Robertten üst kattaki kapalı olan sandığın anahtarını alın. Ayrıca şöminenin yanında parçalarını bulduğumuz fotoğrafı Robert’e gösterin. Çatı katına gidip sandığı açıp içinden sağlam filmleri alın. Filmleri aldıktan sonra William’ın öldüğü yerdeki işaretin fotoğrafını çekin. Burada sağ tarafta yerde bir nesne buluyoruz. Mutfağa gidip Bates ile bu çalılıklarda bulduğumuz nesne hakkında konuşun. Buradan Morris’in yanına gideceğiz ama gitmeden çatıkatının anahtarını, kiler kapısının sağındaki yerine tekrar asın. Morris’in yanına gidip onunla konuşun. Buradan ayrılıp seraya gidin. Ancak seraya girmeden önce odun öğütücü makinenin içine tekrar baktığımızda içindeki kan lekesinin kaybolmuş olduğunu görüp sebebini merak ediyoruz. Ardından seraya girip heykelin önündeki Black Mirror şatosunun resminin olduğu tuvaline bakın. Henry ile konuşurken bulduğumuz garip nesnenin bir benzerini emanet verdiğini söylüyor ancak buna ait bilgi faturasının yerini hatırlayamıyor. Henry ile konuştuktan sonra kütüphaneye gidip Hermann ile konuşun. Konuştuktan sonra hemen sol tarafta ortada duran masadan haritayı alın. Bu harita ilerde bizim bir yerden bir yere giderken kullanacağımız araç olacak. Haritayı aldıktan sonra daha da sol tarafa gidip solda duran çalışma masasına bir göz atın. Masada duran büyük kitabı okuyun.

woman affair read here click here
online cheat on my wife redirect
redirect i dreamed my wife cheated on me how do i know if my wife has cheated
reasons why women cheat click here reason why husband cheat
open read why do wife cheat