I.BÖLÜM

GRIFIT’İN  EVİ :

Kapının önündesiniz. Çevreyi keşfe çıkmadan önce içeriye girin. Hemen solda ayaklı bir kitap sehpası var. Açık duran kitabın üstünde Grifit size bir not bırakmış. Notu okuyunca inventory’deki günlük parlayacak. Notta Grifit bize bir gemi hazırladığını, geminin evin içinde gizli bir tünelde bulunduğunu yazıyor. Gizli tüneli bulmanız icin bazı ipuçları bıraktığından bahsediyor. Ayrıca yön haritasını (navigation map) bulup aktifleştirmeniz de gerekiyormuş. Günlüğünüzü açın ve 4 adet çizime göz atın.

Bulunduğunuz şömineli oda diğer bir başka odaya, merdivenli zodiak odasına bağlanıyor. Diğer odaya girişin sağında duran konsolun orta rafından şarj aletini (charger) alın. Hemen yanında küre var. Yakından bakın. Önce lambasını yakın, kürenin en tepesine bastığınız zaman gezegenler dönmeye başlıyor. En büyük gezegen MAVİ, hareli gezegen (Satürn) YEŞİL, orta boy gezegen KIRMIZI, en küçük gezegen SARI. Gezegenlerin büyüklükleri ve renkleri dışarıda, Gezegenler Merkezi’nde lazım olacak.  Odanın diğer köşesinde şöminenin sağında duran masaya gidin. Bu masadan toplam 9 parça eşya toplamalısınız. Terazinin önünden ateşleyici (lighter) ve termometre; sandık kutunun içinden 3 adet renkli taş (gem), 3 adet metal şablon (stencil) ve jeneratör. Şöminenin solunda duran masanın üzerinde 4 alet görüyoruz. Isıtıcıyı devreye sokmadan hiçbiri çalışmayacaktır. Kürenin hemen sağında masada duran ısıtıcı birinci ve dördüncüyü ÇİZİM 1'den tanıyoruz. Bu dört alet, şarjı doldurabilmeniz için bir grup düzenek. Herbiri birbiriyle bağlantılı.

ŞARJ MEKANİZMASI :

Soldan sağa doğru başlıyoruz :

Kürenin yanına gidip ısıtıcıya yakından bakın. Ateşleyicinizi (lighter) kazanın altına yerleştirin. Isıtıcı calışmaya başlayacak.

Isıtıcının hemen sağında duran alete yakından bakın. Önünde daire şeklinde bir kapak var. Basıp çevirin. Aletin üstünde fincana benzer parça dönmeye başladığında daire şeklindeki kapağa tekrar basın, bu sefer bağlantı borusu yanındaki alete enerji vermeye başlar.

Soldan sağa üçüncü aletin önündeyiz. Bu aletin üstündeki 2 noktaya müdahale edebiliyorsunuz. Önündeki yatay kola ve aletin sağında duran dikey bir boruya. Termometrenizi dikey duran boruya yerleştirin. Önde duran yatay kolu sağa doğru kademe kademe hareket ettirdiğinizde termometrenin içindeki mor sıvının yükselip alçaldığını göreceksiniz.

Dördüncü alet : Çizimde gösterildiği gibi şarjınızı aletin tepesine yerleştirin ve sağındaki 3 boruya basın.

Şarj dolunca kendi kendine parlayacak. Ancak bu kısım biraz sıkıcı. Çünkü şarj doluncaya kadar termometreyi kademe kademe yükseltip açaltmak gerekiyor. Ve her kademe yükseltip alçalttığınızda, şarjın takılı olduğu alete dönüp 3 boruya basmalısınız. Sabır ile olacak.

BEŞGEN PANEL :

Merdivenin bulunduğu diğer odaya girin. Zemininde zodiak bulunan avlusu var. Girişin hemen sağında duvarda beşgen bir panel göreceksiniz. Metal toplara bastıkça kimisi inip çıkıyor. En üstte duran toptan başlayarak, saat yönünde, teker teker 5 tanesine bastığınızda devreye girecek. Zeminden ortaya bir makina çıkacak.

Tepesindeki küreye basın ve içine jeneratörü yerleştirin.  Ayrıca bu makinanın içini açtığınızda 3 göz göreceksiniz, tahmin ettiğiniz gibi 3 renkli taş (gem) buraya yerleştirilecek ama henüz değil. Duvar açıldı  ve gizli tünelin kapısının bulunduğu odaya girin. Girişin sağ köşesinde yerde duran DEMİR KOLU alın.

ÜST KAT / ZODİAK ODASI :

Evin dışına çıkmadan önce burada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Merdivenlerden yukarıya çıkarken solunuzda duvarda duran metal çemberi gördünüz. Bunlardan, üst katta 2 tane daha var. Metal çemberleri döndürebiliyorsunuz. Dört şekilden seçeceğimiz şekil metal dairenin en alt noktasinda sabitlenmeli. Hangi şeklin hangi çembere uygun oldugunu evin dışındaki Çan bölgesinden öğrenilecek. Katın tam ortasında büyük bir makina daha var. Bu makina yön haritasını (navigation map) aktifleştirmek icin kullanılacak. Dikkat edilecek 2 nokta var :

İlki aletin –S- yani güney yönünü işaret eden kısmı. ÇİZİM 3'de açık halini görüyorsunuz. İkincisi güneyi işaret eden bu kısmın sol ayağındaki beyaz yuva. Bu noktaya yakınlaşın. Dolu şarj aleti buraya yerleştirilecek !

EVIN DIŞINDA yön haritası (navigation map) ve metal üçgen (triangle) bulunacak ve 4 mevkii gezilecek:

1.) Gezegenler Merkezi : evin sağındaki bölgede
2.) Üç Kule : köprünün sonunda 
3.) Çan : köprünün ortasında
4.) Yeşil Küre ve Pusula : evin önünden merdivenlerle iniliyor, şelalenin solunda kalıyor.

website redirect why do married men cheat on their wives
wife cheat how can people cheat read here
women affairs open cheat husband
go women who love to cheat my wife cheated
reasons why women cheat why women cheat with married men reason why husband cheat
cheat on my husband women that cheat website