Oynanış:
Oyun oldukça kolay bir oynanışa sahip. Ekranınızın altında envanteriniz var. Sağ köşede PDA’iniz var. PDA; içinde not defteri, telefon, fotoğraf makinesi, fotoğraf klasörü, telefon defteri barındırıyor. Not defterine oyun sırasındaki önemli konuşmalar otomatik olarak kaydediliyor. Telefon defteriniz var. Oyun sırasında elinize geçen telefon numaraları otomatik olarak buraya kaydoluyor. Fotoğraf makinesi ve çektiğiniz fotoğrafların toplandığı klasör ilk başlarda aktif değil, ancak oyun ilerledikçe aktif olacak. PDA’in hemen yanında Hints adında büyüteç şeklinde bir buton var. Hints butonu, bulunduğunuz mekânlarda bakmanız gereken yerleri gösteriyor. Oyun boyunca imlecin değiştiği her objeyi alamayacaksınız. Yeri ve zamanı geldiğinde alabileceksiniz. Oyundaki en önemli ipucu şu: karakterlerle olan konuşmalarınız. Konuşmaların tamamını yapmanız gerekiyor. Çoğu zaman karakter susuyor; ama aslında konuşma bitmemiş oluyor. Bu nedenle karakter size aynı şeyleri söyleyene kadar karakterin üzerine tıklayarak konuşmaya devam edin. Farenizin iki fonksiyonu var. Sağ klik objelere bakmanızı, sol klik ise objeleri kullanmanızı sağlıyor. Bulmacaların bazılarının çözümü her oyunda değişiklik gösteriyor. Çözümleri sizin oynadığınız oyunda aynı olmayabilir; ancak mantıkları aynı. Etraftan topladığınız objeleri envanterinizde bazen birleştirmeniz gerekecek. Şöyle bir durum var: örneğin çakmak ve gazı birleştireceksiniz. Önce çakmağı alıp sonra gaza tıklarsanız bir yanlışlık olduğunu söylüyor ve kabul etmiyor. Önce gazı alıp sonra çakmağa tıkladığınızda birleştirme işlemini yapıyor. Objeleri birleştirmeyi denerken zıt birleştirmelerini denemeyi unutmayın. Sanırım bu kadar, oyuna geçelim şimdi.

1. GÜN

FBI New York Şubesi, Şehir Merkezi
Chaser ile konuşun, kendisi sizin şefinizdir. Size yeni bir ortağınız olduğunu söylüyor: Nick. Arkadaşınızın ölümüyle ilgili rapor hazırlamanızı isteyecek.

Nicole, Ruth ile konuşacak. Bir ekran aşağı ilerleyin. Hemen sağdaki sizin masanız. Masaya yakından bakın. Klavyeyi kullanın. Önce Nick’e ulaşmalısınız. Odadaki diğer masalara sağ klikle bakın. Arzu edenler hints butonunu kullanarak odada nerelere bakması gerektiğini öğrenebilir. Sizin masanızın önündeki masaya bakın. Ölen arkadaşınız James’in masasıymış bu. Ekranın en solundaki tek masa Nick’in masası. Nick’in masasının yanında, duvardaki panoya bakın. Nick’in telefon numarasını göreceksiniz. PDA’i açın en alttaki mavi deftere tıklayın. Telefon numarası listesi göreceksiniz. Nick’in numarasına tıklayın, otomatik olarak arama yapacak. Cevap veren yok. PDA’in en sağındaki kapama butonundan PDA’i kapatın. Ruth ile konuşun. Nick’in numarasının değiştiğini söyleyip size yeni numarayı mail atacak. Bilgisayarınızın ekranına bakın. Nick’in yeni numarası gelmiş. PDA’dan telefon listesine girin Nick’in yeni numarası listede. Arayın. Telesekreter çıktı. Sesli mesaj bırakacaksınız. Hemen ardından Nick’ten bir sms alacaksınız. Artık raporu hazırlayabilirsiniz. Klavyeye tıklayın. Bilgisayar ekranına tıklayın, sarı bir uyarı yanıp sönmeye başlayacak. Yazıcıda bir sorun var. Ruth’un masasında bir yazıcı var. Yazıcıya yakından bakın. Alttaki kapağı açın. Kâğıt yok. Ruth ile konuşun. Nick’in masasının ordaki kapıdan girin. Burası Storage Room (malzeme odası) Burdaki her şeyi kontrol edin. Şimdilik bir şey alamayacaksınız. Yazıcı için kâğıt gerekli. Odadan çıkın. Soldaki kapıdan (Mazzanine) çıkın. Sağınızda iki kapı var. En sağdaki laboratuar. Etrafa bakın. Ekranın en aşağısında kutular var. Karton kutuların üzerinde de yazıcı için bir top kâğıt (ream of printer paper) duruyor, alın ve ofise, yazıcının yanına gidin. Yazıcıya kâğıdı yerleştirin. Kapağı kapatın. Raporunuz çıkacak. Raporu alın ve şefinize verin. Tüm konuşmaları yapın. Her ne kadar karşı çıksanız da size yeni bir seri cinayet davası verecek. Bir çeşit ayine kurban gitmiş 3 kişi: Henry Fairbanks, Mark Chestum ve Andrew Haig. Cinayet aleti olan antika bıçak (drawing of a knife) envanterinize gelecek. Şef ile size aynı şeyleri söyleyene kadar konuşun, tüm konuşmaları bitirin. Şefin ofisinden ve Ruth’un bulunduğu ofisten soldaki kapıyı kullanarak çıkın. Merdivenlerden aşağı inin ve ekranın sağındaki kapıdan dışarı çıkın. Sağda arabanız var. Arabaya binin. Haritada beliren yere tıklayın.

open website women love to cheat
wife cheat women cheat on men read here
open unfaithful wives husband cheat
what makes women cheat My girlfriend cheated on me open
open reasons women cheat why do wife cheat
women that cheat on their husbands read here how many women cheat on husbands