inFamous serisi daima Sony'nin üvey evladı gibi görüldü ve bıraktığı izlenim de o şekildeydi. Başarılı ekip Sucker Punch'ın elinden çıkan yapım her ne kadar açık dünyada geçen, süper kahramanlı temasıyla ilgi çekse de önüne daima engeller çıktı. PlayStation 4'e tekrar çıkışıyla beraber yenilikler getireceğini umsam da inFamous aynı formülü tekrar kullanmış ve pek de yolundan sapmamış görünüyor. Modası geçmiş iyi - kötü kavramları hâlâ burada, hâlâ bazı mekanikler tutarsız duruyor ama Second Son aynı zamanda bir o kadar da başarılı ve PS4 sahiplerinin zevkle oynayacağı bir oyun.

Second Son, kazara güçlerini keşfeden genç Delsin Rowe'un hikâyesi üzerinden ilerliyor. Her ne kadar ufak göndermeler bulunsa da, oyun inFamous 2'deki olayların ve ana karakter Cole MacGrath'ın biraz uzağında geçiyor. Her ne kadar yeni karakterimiz o kadar ilgi çekici olmasa da, kendisine sesiyle hayat veren Troy Baker'ın altını çizmemiz gereken başarılı performansı bu durumu tersine çevirmeyi fazlasıyla başarıyor. Buna rağmen Fetch ve Eugene gibi yan karakterlere fazla yer verilmediğini ve diğer kötü kahramanların da gölgede kaldığını düşünüyorum.Tüm bunlara rağmen, Second Son iyisiyle kötüsüyle baştan sona bir inFamous oyunu ve aynı ilginç mekanikler bu sefer olağanüstü görsellerle süslenmiş durumda. Delsin'in animasyonları, yağmurla sırılsıklam olmuş Seattle sokakları kesinlikle etkileyici gözüküyor ve itiraf da etmek gerek, Second Son bugüne kadar yapılmış en güzel gözüken konsol oyunlarından biri.

Oyunda Delsin'in güçlerinin dağılımı da gayet iyi dengelenmiş ve son “boss” a kadar da en iyisi ortaya çıkmıyor. Hepsi de özel olarak tasarlanmış ve her gücün özel bir yetenek ağacı bulunuyor. Bunlar önceki oyunlardaki gibi blast shard'lar ile açılıyor ama yine eski oyunlara nazaran sayıları o kadar fazla değil. Bunların yanında seçtiğiniz yola göre açılan özel yetenekler de bulunuyor ve Sucker Punch bu noktada gayet iyi iş çıkarmış gibi duruyor.

inFamous dünyası yine yapılacak bir sürü aktiviteyle ve toplanacak blast shard'larla dolu. Yine de tüm bunların geleneksel tarzda işlenmiş olması hoş değil. Bölgeleri ele geçir, ses kayıtlarını bul ve gizli ajanları öldür! Başlarda eğlenceli gelseler de, birkaç seferden sonra yavaş yavaş sıkmaya başlıyorlar. Oyunla ilgili en büyük hayal kırıklığını ise dövüş sisteminde yaşadım. Her ne kadar Delsin'in düşmanlarını aşağı indirmek için birçok hareketi olsa da, ellerini yukarı kaldırdıklarında işler hızla değişiyor.

Başta da dediğim gibi, oyun görsel olarak son derece çekici ve geniş. Seattle keşfedilmeyi bekleyen koca bir şehir. Bölgedeki her alan detaylarıyla hazırlanmış, hava koşulları efektleriyle özel ilgilenilmiş. Tüm bunlar da Sucker Punch'ın oyuna gösterdiği özeni sergiliyor. Seslendirmelerin zaten fantastik olduğundan yazının başında söz etmiştim.

Sözün özü, inFamous: Second Son, PlayStation 4 sahiplerinin mutlaka koleksiyonuna katması gereken oldukça başarılı bir yapım, tabii onu kusurlarıyla kabul edecekseniz!
open website women love to cheat
reasons why husbands cheat catching a cheater unfaithful spouse
how often do women cheat on their husbands men having affairs online
women affairs marriage affairs cheat husband
reasons why women cheat why women cheat with married men reason why husband cheat
types of women who cheat cheat on husband reasons why women cheat on their husbands
open read why do wife cheat

Sayfa 1/1