Yazıya net bir giriş yapacağım çünkü aslına bakarsanız hiçbir oyun Titanfall kadar beklentilerle baş edebilecek cüssede olamazdı. Respawn Entertainment, ekibi sayesinde biz oyuncularda büyük umutlar yaratmıştı ve uzun bir beklemeye de koyulmuştuk. Neyse ki “beta” aşaması oldukça özeldi ve tahminleri de yanıltmadı. Titanfall birçok kesim için Xbox One'ı kurtaracak bir yapım ve kabul etmek gerek; oldukça da yenilikçi!

Diğer FPS'lerde yüzü gülmeyenlerden misiniz?

Titanfall'u bu kadar başarılı kılan en önemli şey içinde barındırdığı denge unsurları oluyor. FPS yapımlarını belki de birçok oyuncunun yaşı kadardır uzun süredir oynuyorum; fakat hiçbir zaman çok da başarılı olamadım. Counter Strike, Call of Duty ve Battlefield gibi oyunlarda günlerimi harcasam da, "ustalık" mertebesine erişemedim. Ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur, saydığım yapımlarda eğlenmek için aynı zamanda çok zaman harcamak ve kendinizi geliştirmek zorundasınız. Titanfall ise bu noktada adeta büyülü gibi duruyor ve sizi "yenilmez" gibi hissettirmeyi başarıyor. Üstelik sıradan bir “shooter” oyuncusu dahi sıralamalarda üste çıkmayı başarabilir. İşte en güzel kısmı da bu, "saf eğlence" vaad ediyor oluşu!Diğer “multiplayer shooter” lardan bir farkı da, maçlarda yapay zekaya sahip düşmanların da var oluşu ve onları öldürerek de puan kazanabilmemiz. Bu da demek oluyor ki, gerçek oyuncuları öldürmeseniz de skorunuzu attırıp seviye atlayabiliyorsunuz. Böylece biyonik FPS oyuncuları her maç üste çıkıp diğerlerini soğutmamış oluyor. Benim gibi daha az yetenekli nişancılar da zevk alabiliyor.

Ayrıca söylemek lazım, oyunlardaki zıplama mekaniklerini asla küçümsemeyin! Akıcı “frame rate” oranları çifte zıplama ile birleşince haritada geniş turlar atabiliyorsunuz. Titanfall'a "oyun hızı" olarak bakarsak, diğer birinci şahıs aksiyon oyunlarına göre çok önde diyebiliriz. Ek olarak, duvarlarda da yürüyebiliyoruz ve çok farklı anlar yaşanıyor. Şöyle düşünün, duvara zıplıyorsunuz, koşuyorsunuz ve çatıya atlıyorsunuz. Ardından "anti-Titan" silahınızı çekip dev bir robotu yok ediyorsunuz. İnanın bunu yaparken eğlenmek garantili!

Bir de tabii "rodeo" kısmı var. İsterseniz dost bir Titan'a zıplıyorsunuz, isterseniz de düşmanın üstüne atlıyorsunuz ve kapağını açıp bir şarjörü üstüne boşaltıyorsunuz. Tabii roller değişebiliyor ve aynı şey sizin de başınıza gelebiliyor. Bu sefer bizim mi üzerimizde biri var? Hızlıca aşağı inip düşmanı temizlememiz, Titan'ımıza geri binmemiz şart! Sanırım anlattığım kadarıyla oyunun fazlasıyla hızlı ve “arcade” tarzda olduğunu anlamışsınızdır. Her ne kadar arada büyük farklar olsa da, Quake 3 Arena'yı yad etmemek elde değil!
how many women cheat website why are women unfaithful
go marriage affairs why wife cheat
open website women love to cheat
wife cheat how can people cheat read here
website why husbands cheat online
open unfaithful wives husband cheat
online reason women cheat redirect
redirect i dreamed my wife cheated on me how do i know if my wife has cheated
reasons why women cheat click here reason why husband cheat
women that cheat on their husbands cheaters how many women cheat on husbands