Yarış oyunlarına her zaman tutkum vardı ve ayırt etmeden her sene çıkan çeşitli yapımları denedim. Daytona USA adlı oyunu ilk olarak köhne bir internet kafede yarım saat kadar denedikten bir süre sonra evimize PC girmişti ve artık Need for Speed'le tanışacaktım. Ardından neler mi gelmedi? Ridge Racer'lar, Colin McRae serisi, Gran Turismo'lar, Midtown Madnes'lar, Midnight Club'lar, GRID, Test Drive, BurnOut ve dahası... Ubisoft'un The Crew'u ise her ne kadar yeni bir yapım olsa da, uzun süredir geliştirilme sürecindeydi ve artık iptal olduğunun düşünüldüğü anlarda yapım süreci hızlandırılarak piyasaya sunuldu.

Arcade tarzda bir oynanışa sahip olan The Crew, ABD'nin büyük şehirlerinin sokaklarında geçiyor ve erkek kardeşi gözünün önünde öldürülen Alex Taylor adlı bir ana karakterimiz var. Beş yıl sonra gizli polislerle beraber kardeşinin katillerinin peşine düşen Taylor'ın hikayesi belki çok enteresan değil ama sunum şekli kesinlikle güzel ve kendine çekiyor.

Oyunun en ilgi çekici özelliği de açık bir dünyada geçmesi ve bütün ABD'yi kapsıyor olması. Belki abartıyor gibi gelebilirim ama The Crew kesinlikle çok geniş bir dünyaya sahip ve oynarken gözleriniz kamaşıyor. Bir Ubisoft geleneği olarak tabii ki oyunda yer yer karşımıza etkinlikler, mücadeleler, uydu kuleleri ve başka toplanabilir şeyler çıkıyor. Eminim aramakla ve şehri keşfetmekle saatler geçireceksiniz çünkü bir uydu bulduğunuzda haritanın belli kısmı açılıyor ve oradaki her şey gözüküyor. Assassin's Creed'deki senkronizasyon olayı gibi düşünebilirsiniz. Giriş kısmından sonra ise oyuncular istediğini yapmakta ve şehirde gezmekte özgür kalıyorlar.

Senaryo görevleri tabii ki Alex'in etrafında dönüyor ve her bölgede bir lider oluyor, yapılacak görevler bulunuyor. Bunların bir kısmı sıradan yarışlarken, bazılarında da başka araçları durdurmaya, belli zaman içinde bir noktaya ulaşmaya veya yüksek hızlı kovalamacalara girdiğimizi söylemeliyim. The Crew'nun ilerleyiş şeklini sevdim açıkçası.

Etkinlikler tahmin edeceğiniz gibi oyunun haritasındaki heryere yayılmış durumda ve her görev size belli tecrübe puanı veriyor. Ne kadar iyiyseniz, ödüller de o kadar iyi oluyor ve böylece aracınızın seviyesini bir üst kademeye taşıyacak olan performans parçaları kazanıyorsunuz. Oyundaki garaj kısmında da araçları modifiye etmek, açılan parçaları değiştirmek, perk elde etmek ve görev ilerleyişini görmek mümkün. Perk'ler sürücümüz seviye atladıkça kazanılıyor ve bazıları aracın performansını yükseltirken, bazıları da farklı bonuslar veriyor. Örneğin daha yüksek tecrübe puanı kazanılması gibi. Fazla karışık gibi gözükebilir ama aslında sistemin içine bir kez dahil olduğunuzda her şeyi kısa süre içinde çözeceksinizdir. Oyunda yeni şeyler açtıkça, kazandıkça ilerleyiş hissini kesinlikle alıyorsunuz.

website redirect why do married men cheat on their wives
cheat wife go women love to cheat
cheat wife go women love to cheat
women affairs marriage affairs cheat husband
women affairs marriage affairs cheat husband
reasons why women cheat click here reason why husband cheat