Sacred Citadel de dahil olmak üzere, bugüne kadar serinin çıkmış tüm oyunlarını oynadım ve kabul etmek gerekir ki, Sacred ismi gerçek bir efsane olmasa da, şimdiden oyun tarihine adını yazdırmış RPG'lerden bir tanesi. Aslında özellikle üçüncü oyun için RPG demek de pek doğru olmaz çünkü hack and slash ve beat em up türlerini daha çok andırıyor. İzometrik kamerayla oynanan ve bol bol aksiyon içeren Sacred 3'te, rol yapma öğeleri karşımıza nadir olarak çıkıyor.

Sacred 3'te farklı sınıfların rollerini üstlenebilmek mümkün ve her biri de kendine has tarza, özel dövüş yeteneklerine ve saldırılara sahip. Standart saldırılar zaten tahmin edeceğiniz gibi ve düşmanların kalkanlarını kırmak için yapılan ağır darbeler veya düşman ataklarını engelleme gibi özelliklere de sahipler. Combat Arts ise daha özel şeyler içeriyor ve doldurulabilir bir metreyle çalışıyor. İsim olarak farklı gelse de, eminim her hack and slash severin tanıdık olduğu bir sistem.

Yapımı çoklu oyuncu seçenekleri dolayısıyla arkadaşlarınızla da oynamanız mümkün oluyor. İki kişilik yerel co-op ve dört kişilik çevrimiçi co-op oynama şansı mevcut. Aslında Sacred 3'ü zevkli hâle getiren en önemli etken de zaten birden fazla kişiyle oynayabilmemiz. Kaldı ki öyle bölümler var ki, geçmek için yanınızda birine gerçekten ihtiyaç duyuyorsunuz. Misal boss savaşlarında, tek olursanız düşman sadece size odaklanıyor ama yanınızda biri daha olursa işiniz kolaylaşıyor. Kısacası, Sacred 3'ün başarılı bir oynanabilirliği var ama co-op oynamanız şartıyla!

Eksi yönler de var elbette. Bunda başı çeşitlilik olmaması çekiyor. Birkaç saat oynadıktan sonra fark ediyorsunuz ki, Sacred 3 sadece üç tip düşman içeriyor. Her ne kadar bölümden bölüme görünüşleri farklı olsa da, aralarında gerçek bir fark bulunmuyor. Ayrıca serinin önceki oyunlarına göre de çok farklı. Örneğin, Sacred 2 açık dünya olan ve bol bol keşfedebileceğimiz bir yapımdı. Üçüncü oyun ise bölümlere ayrılmış şekilde, ana ve yan görevlerden oluşuyor. Dolayısıyla bu tarzdan memnun kalmayacak eski Sacred hayranları olacaktır. Yine de beni rahatsız etmedi. Özelleştirme seçenekleri de yine yer alıyor ama kesinlikle yeterli değiller. Oyunda loot yok, yetenek puanlarını özelleştirme durumu yok. Karakterin temel özellikleri de seviye atladıkça otomatik olarak dağıtılıyor. E hâliyle insan da soruyor; nerede o eski RPG oyunları?

Görsel olarak da oyunu yeterli buldum. Usta işi yansıma ve ışık efektlerine, ince kaplamalara sahip değil belki ama bölüm tasarımları ve renk paleti oldukça hoşuma gitti diyebilirim. Ayrıca oyunun seslendirmeleri de belli ki epey yetenekli kişilerin elinden çıkmış.

Sonuç olarak, Sacred 3 içinde güzel şeyler bulunduran, arkadaşlarınızla zevkle oynayabileceğiniz, biraz RPG, biraz beat em up türü bir oyun. Yetersiz rol yapma öğeleri, özelleştirme sunmaması, önceki oyunların çizgisinden çıkması gibi durumları göz ardı etmeye razıysanız, rahatlıkla tavsiye edebilirim.

cheat wife meet to cheat women love to cheat
reasons why husbands cheat read unfaithful spouse
open go husband cheat
go redirect my wife cheated
open website why do wife cheat