Last Light’ta da mermi ve mühimmatlar para sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bunları yeni silahlar ve upgradeler alırken takaslayarak kullanabiliyorsunuz. Maceranız boyunca haritalarda karşınıza merkezi kasabalar çıkıyor ve buralarda silah, upgrade vesaire satan kişiler bulunuyor. Ayrıca Metro’da mermi kullanımı önemli çünkü pek de kolay bulunan bir şey değil. Hele easy üzeri bir zorluk seviyesinde oynarsanız, işler iyice karışabiliyor. 4A ayrıca Ranged modunu da eklemiş ve bu oyunu acayip şekilde gerçekçi ve zor kılıyor. Herhangi bir HUD işareti yok, aksine daha zor düşmanlar ve daha az mermi var. Tabii ki hemen Ranger’a atlamanızı pek tavsiye etmem, oyuna normal olarak başlamak daha mantıklı olacaktır.

Metro: Last Light’ı bu kadar anlattıktan sonra görsellerden bahsetmemek imkânsız olurdu. 4A Games’in kendine ait grafik motoru sayesinde, yeni Metro oyunu piyasadakilerin arasında bu alanda en iyilerinden bir tanesi. Tamamen kendi teknolojilerini yaratmışlar ve her bölümün tasarımı hayret verici derecede detaylı. Tüm hayatım boyunca bu kadar başarılı bir post apokaliptik atmosfer görmedim desem abartmış sayılmam herhalde. Oyunun da hem Xbox 360, hem PC sürümlerini denedim ve NVIDIA kartın getirdiği Physx desteği sayesinde ateş efektleri, toz partikülleri tabiri caizse ağzımı beş karış açık bıraktı. Her şey inanılmaz gözüküyor ve Last Light son zamanlarda gördüğüm en iyi görsellere sahip oyunlardan birisi.

Müzik ve ses efektleri ise grafiklerin aksine maalesef biraz daha karışık. Açılış tema müziği kesinlikle şahsımı mest etti ve o melankolik gitar sesini duymak sizi anında Metro dünyasının içine çekiyor. Aksiyon sırasında devreye giren müzikler ise maalesef biraz basit kaçıyor ve kısa sürede unutulacak cinstenler. Ayrıca İngilizce seslendirmeler de bu sefer daha iyi kotarılmış.

Son sözlere gelirsek; Metro: Last Light, içinde tam da olması gerektiği kadar korku öğeleri barındıran, fantastik dercede iyi bir FPS oyunu. Özellikle Ranger modu, bugüne kadarki en gerilim dolu deneyimim oldu. Zaten ilk oyunun sevenleri mutlaka deneyecektir, seriye yeni başlayacak olanlar da mutlaka bu karanlık, nemli dünyanın atmosferini tatmalı. Alkışlarımız 4A Games’e gidiyor!

reasons why husbands cheat cheat women unfaithful spouse
reasons why husbands cheat cheat women unfaithful spouse
types of women who cheat read here reasons why women cheat on their husbands
cheat on my husband website