Metal Gear Solid serisi yıllar boyunca birçok farklı şeyle bilindi; ama "kısalık" hiçbir zaman bunların içinde yer almadı. Dolayısıyla Ground Zeroes'ta ana görevlerin iki saatten kısa sürede bitirilebileceğiyle ilgili raporlar gelmeye başladıkça tabiri caizse şok olmuştum. Oyuna başlayıp üstünde saatler harcadıktan sonra da rahatlıkla söyleyebilirim ki, Ground Zeroes fiyatının hakkını veren bir yapım. Yan görevleriyle, sandbox tarzı oyun yapısıyla ve harika kontrol şemasıyla bugüne kadar yapılmış en eğlenceli Metal Gear oyunlarından biri var elimizde. Tabii sırada olan Phantom Pain için açtığı iştah da cabası. Neyse, biz incelememizi biraz daha detaylandırıp Ground Zeroes'ta ne var ne yok ona bakalım.

Ground Zeroes, Peace Walker'dan sonraki olayları konu alıyor ve yeni oyunda ne olup ne bittiğini anlamak için de Peace Walker'a aşina olmak şart. Oyunda görevimiz basittir: Snake, bir üsse gidecek, iki rehineyi kurtaracak ve çıkacaktır. Hatırlarsanız önceki MGS oyunlarında ara sahnelerimiz hiç eksik olmazdı ve saatler sürerlerdi. Ground Zeroes'ta ise maalesef daha azaltılmış duruyorlar ve serpiştirilmiş şekilde karşımıza çıkıyorlar. Bu da tabii ki hikâye anlatımına balta vuruyor. Yine de yapımcı Kojima bu konudaki eksikliğini oyuna eklediği fantastik kötü kahramanlar (Skull Face gibi) ve üst düzey sinematik sahnelerle kapatmış gibi duruyor. Ayrıca oynarken Snake'in sesinde de bir değişiklik fark edeceksiniz. Efsane kahramanımızı artık Kiefer Sutherland seslendirse ve duygusal tonu karaktere aslına bakarsanız gayet uymuş olsa da, David Hayter'ın o "aksi" tonunu da çok özleyeceğiz gibi duruyor.Buna yan görevler de dâhil olmak üzere, bütün oyun tek bir mekânda geçiyor. İşin ilginç yanı, bu kadar kısıtlı bir bölgeye rağmen Ground Zeroes kendini gayet oynatıyor ve tekrar edilebilirliği yüksek. Eskisi gibi serinin bu yapımı da gizlilik odaklı ve devamlı cesetleri saklıyoruz, sürünüyoruz, engelleri aşıyoruz. Tüm bunlar da tam olması gerektiği gibi hissettiriyor. Eğlendirmeyi iyi bilen Ground Zeroes'ta ben bile kendimi görevleri tekrar yaparken buldum.

Oyunda Snake araçları da kontrol edebiliyor ve her görevi tamamlamak için birçok yol var. Oyunda bu konuda esneklik tanıdığı için, hepsini deneme şansımız oluyor. Ayrıca asıl oyun Phantom Pain geldiğinde bu deneyimin çok daha geliştirileceğini de tahmin ediyorum. Maalesef senaryo kısmındaki görevler ise çok hızlı şekilde bitiyor. 90 dakika içinde bunları tamamladım ve açıkçası oyunun fiyatı göz önüne alındığında, bu biraz soygun gibi duruyor. Yine de bu doksan dakika sonunda oyunun sadece yüzde 10'unu bitirdiğinizi, yani daha yapılacak ekstra görev ve işlerin olduğunu görünce sevineceksinizdir. Sonuçta Ground Zeroes, Phantom Pain'e giriş tadında bir yapım ve beklentileriniz de bu yönde olsun.
cheat wife meet to cheat women love to cheat
go open why wife cheat
reasons why husbands cheat cheat women unfaithful spouse
open go husband cheat
i want an affair click love affairs with married men
how often do women cheat on their husbands men having affairs online
women affairs marriage affairs cheat husband
women affairs online cheat husband
types of women who cheat cheat on husband reasons why women cheat on their husbands
types of women who cheat my boyfriend cheated on me with a guy reasons why women cheat on their husbands
open website why do wife cheat
cheat on my husband I cheated on my girlfriend website

Sayfa 1/2