Gran Turismo 6 harika bir şey olabilir. Oyunun doğasında var olan yaklaşım biçimi, hastalık derecesinde detaya düşkünlük, simülasyon konusundaki kararlılığı gibi özellikleri ve bazı eğlence unsurları bu süreçte çıkarılmış olsa bile başarılı. Birçok açıdan etkileyici bir yapım; ancak seriyi kendi içinde değerlendirecek olursak tahmin edilmesi kolay bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Gran Turismo 6, büyük yeniliklerden ziyade küçük değişikliklerden ibaret diyebiliriz. Konsollardaki mümkün olan en iyi yarış simülasyonu olduğu söylense de, oyunun büyük çoğunluğu rakiplerine kıyasla demode ve antika hissediliyor. Şimdi oyunla ilgili iyi ve kötü her şeyi ele alalım...

Her şey güzel başlıyor aslında. GT6, "Trackday" lap ismiyle ilk kez bu oyunda koydukları bir ısınma turuyla sizi bekletmeden arabanızla tanıştırıyor. Yeni "Brands Hatch" pistinde kullandığınız arabanız Renault Clio RS. Burada sürüş temelleri ve yarış çizgisini nasıl koruyacağınız size öğretiliyor. Bu Renault, tur rekoru falan kırabilecek bir araba değil; ancak sürüşü keyifli. "Trackday" sizi gerçek bir yarışa güzel bir şekilde hazırlıyor, ancak "tutorial" biter bitmez Polyphony Digital 15 yıllık kötü alışkanlığının pençesine düşüyor.Oyunun kariyer modu size ilk arabanızı seçme özgürlüğü bile tanımadan başlıyor. Bu aşamada bir Honda Fit'i oyunun ilk 90 dakikası boyunca kullanmak durumunda kalıyorsunuz. Oyunda ilerleme yavaş, küçük miktarda krediler kazanıyorsunuz ve yarış kazanınca yeni araçlar da nadiren açılıyor. Oyunda kredinizin çoğunu harcamadan açtırabildiğiniz ilk araba, sadece bir go-kart. Sadık Gran Turismo'cular muhtemelen bu durumları bekliyorlardır fakat oyunu yeni oynayanlar, sizi dakikalar içinde süper yarış arabalarının direksiyonu başına geçiren diğer yarış oyunlarından sonra kendilerini muhtemelen yabancı hissedebilirler.

Kariyeriniz esnasında yeni bir yıldızlı rütbelendirmeye tabi oluyorsunuz ve tabi ki geleneksel GT ehliyeti testine. Toplam altı adet yarış kategorisi bulunuyor, her biri de açılmak için belli miktarda yıldıza ihtiyaç duyuyor. Bir sonraki kategoriyi açtırmak için yeterli yıldıza sahip olduğunuzda, yeni ehliyet testi serilerini bitirmeniz gerekiyor. Bu oldukça uzun bir süreç ve baya eski moda bir hissi var. Eğer daha önce bir çok yarış oyunu oynadıysanız, ehliyet testleri oldukça anlamsız. Sonuçta oynayan herkes, her yeni GT oyununda nasıl sürüş yapılacağını sıfırdan öğrenmek durumunda değil. GT5'te opsiyonel olan bu testlerin yeni oyunda zorunlu olması üzücü.

Neyse ki ilerleme süreciniz, GT5'teki kullanıcı ara yüzü gibi bir şeyle daha fazla baltalanmıyor. Oyunun menüleri bir önceki oyuna göre gelişme kaydetmiş. Arabaları satın almak ve yükseltmekten tutun, kariyer moduna, çevrimiçi oyuna tüm özelliklere tek bir ekrandan ulaşabilmek mümkün. Bu açıdan oyun GT5'in ışık yılı ötesinde.
how many women cheat website why are women unfaithful
open cheat on wife women love to cheat
i want an affair why people cheat love affairs with married men

Sayfa 1/3