Savaşın değişmeyeceğini söylerler. Konu Call of Duty olunca ise bu nadiren gerçekleşir. Serinin yıllar içinde birçok iniş ve çıkışı oldu ama geçen yıl satışa sunulan ve "Yeni Nesil Call of Duty" diye lanse edilen Ghosts oyunu tam anlamıyla bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Birçok insan da Ghosts'tan sonra Activision'ın "demirbaş" serisinin zayıflayacağını düşündü. Şimdi ise Advanced Warfare geldi; Call of Duty'i bu denli popüler yapan detayları güçlendirmiş, dinamikleri değişmiş ve yenilenmiş bir çoklu oyuncu moduyla. Şunu baştan kesinlikle söyleyebilirim ki bu değişiklikler kesinlikle iyi yönde ve Sledgehammer Games oyuna yeni bir nefes katmış ve eski oyunları asla özlemeyeceğiz gibi duruyor.

Savaş da değişir...
Her sene Call of Duty'lerde aynı ritüeli yaşarım. Multiplayer'a girmeden önce senaryo kısmını bitiririm, ki bu yaklaşık 4-6 saatimi alır. Burada bolca script olarak yazılmış olayla karşılaşırım ve "popcorn" bir aksiyon filmi izliyormuş havasında oynarım. Advanced Warfare'de de bu anlar sıkça yaşanıyor ama aynı zamanda oyun çok daha farklı bir hıza, havaya sahip. Bazı görevlerde bu hız yavaşlıyor, bazen hiç de fena olmayan gizlilik mekanikleri çıkıyor karşımıza ve açıkçası hikâye kısmı da epey ilgi çekici. Elbette bunda Kevin Spacey ve Troy Baker'ın müthiş performanslarının da etkisi yadsınamaz. Campaign kısmında belki yeni bir şey yok fakat her şeyi olması gerektiği gibi ayarlamışlar diyebilirim.

Oyundaki bana kalırsa en büyük değişiklik yeni EXO giysisi. EXO sayesinde üzerimize farklı yetenekler, güçler ekleyebiliyoruz. Her görevde önceden belirlenmiş bir giysi oluyor ve bunlar çift zıplama yetenekleri, kurşun geçirmez kalkanlar, bullet time ve tırmanma kancası gibi malzemeler içeriyor. EXO suit oyunculara dört farklı yönde ilerleme imkanı veriyor ve böylece oyunu herkes değişik şekillerde oynamış oluyor. Özellikler çoklu oyuncu kısmını da etkiliyor ve ortaya ilk defa farklı bir Call of Duty multiplayerı çıkıyor.

Çoklu oyuncu kısmında artık seçeceğiniz EXO'lar yardımıyla birbirinden ilginç atraksiyonlara girebiliyorsunuz. Nesnelerin ve yapıların arasında çok daha hızlıca dolaşmak, daha yüksek yerlere erişmek ve düşmanlara kolay av olmamak bunlardan birkaçı. Advanced Warfare'in multiplayer'ı diğer oyunlara kıyasla çok daha heyecanlı, hızlı ve eğlenceli.

EXO'da aynı zamanda destekleyici güçler de bulunuyor. Görünmezlik özelliği, ekstra sağlık gücü bunlara örnek olarak verilebilir ve emin olun ufak da gözükseler, oyunun akışını ciddi şekilde değiştiriyorlar. Özelleştirme seçenekleri zaten başarıyla hazırlanmış ve maçlara girmeden önce load-out'larımızı, nasıl oynayacağımızı ayarlamış oluyoruz.

Advanced Warfare aynı zamanda "sözde" bir loot sistemi de içeriyor. Oyun esnasında Supply Drop denilen kutular düşüyor ve bunların içinde yeni silahlar, kozmetik eşyalar veya geçici perk'ler bulunuyor. Bazı eşyalar kalıcıyken, bazıları da zamanlı ve bunları fazladan XP ile takas etmek mümkün. Gerçekten güzel ve akılcı bir sistem ve oyuncuyu başında tutmayı beceriyor.

woman affair women who cheat on their husband click here
wife cheat will my wife cheat again read here
wife cheat how can people cheat read here
website women who cheat on men online
online cheat on my wife redirect
redirect i dreamed my wife cheated on me how do i know if my wife has cheated
reasons why women cheat why women cheat with married men reason why husband cheat
what makes women cheat My girlfriend cheated on me open
how many guys cheat all wife cheat why do women cheat on their husbands
cheat on my husband women that cheat website