AION - Tıkla oyna

Kullanıcı Adı:
şifre:
şifreyi Anımsa
şifrenizi mi unuttunuz?     ÜYE OL

Tüm Forumlar
 Kültür - Sanat - Bilim - Yaşam
 Öğrencilik Hayatı
 Matematik

Not: Bir yanıt gönderebilmek için kayıtlı olmalısınız.
Kayıt olmak için, burayı tıklayın!

Ekran boyutu:
Kullanıcı Adı:
şifre:
Biçem Modu:
Biçem: KoyuıtalikAltı ÇiziliÜstü Çizili Sola YaslaOrtalaSağa Yasla Yatay Çızgi Bağlantı EkleE-Posta EkleResim Ekle Kod EkleAlıntı EkleListe Ekle

HTML KAPALI
Forum Kodu AÇIK
Smiley'ler (Yüz ifadeleri)
Gülümseme [:)] Büyük Gülümseme [:D] Karizmatik [8D] Utanmış [:I]
Dil [:P] Kötü [):] Göz Kırpma [;)] Palyaço [:o)]
Korsan [B)] 8 Nolu Top [8] Üzüntülü [:(] Utangaç [8)]
şaşırmış [:0] Kızgın [:(!] Ölmüş [xx(] Uykulu [|)]
Öpücük [:X] Onaylayan [^] Onaylamayan [V] Soru [?]

İmzanızın eklenmesi için seçiniz.
Bu konuya abone ol.

K O N U      ı N C E L E M E
edebikelam İletim - 08/02/2011 : 21:23:00
evet arkadaşlar, hocaların 'hayatımızda her zaman kullanıyoruz' dediği, eğer benim gibiyseniz her sınav öncesi ve açıklanırken karın ağrısı yapan bence berbat bir derstir.
sizin görüşlerinizi alalım. Sizce matematik nedir
5   S O N      Y A N I T L A R    (En Son İleti ılk Sırada)
edebikelam İletim - 16/01/2012 : 20:29:30
Lisedeyim ve hocayı seviyorum ama dersi sevmiyorum. tam ısındım diyorum ki sınavda stresten yapamıyorum. şimdi gel de bu dersten nasıl nefret etme?
kannam_ İletim - 15/10/2011 : 11:44:36
Önemli bir dersdir.
katherine İletim - 28/07/2011 : 17:23:49
Önemli bir ders.Aslında çoğu konusu bana kolay gelse de,her 5 çocuktan 3'ü zorlanabiliyor.Bazı konularda bol miktarda test çözmek iyi pekiştiriyor.Ama zaten sorun da bu:Hiçbir zaman Mat testi çözesim gelmiyor...
Lord_vampir İletim - 13/06/2011 : 18:53:24
Matematik evren var oldukça gelişimini sürdürecektir. Çünkü matematik, insanların birtakım istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Mesela tarih öncesi insanlar dostlarını ve düşmanlarının sayısını merak etmişler; ve hangilerinin kazanabileceğini tahmin etmek istemişlerdir. Böylece toplama işlemi doğmuştur. Ama öyle bir nokta vardır ki, matematik burada kesinlikle olmalıdır.

Bu konunun adı limit'tir ve hemen hemen hepiniz, bunu lise hayatınızda görmüşsünüzdür. Fakat limit konusu size tamamen ezberci bir metodla anlatılır. Matematiğin temeli limittir. Bakın size limiti nasıl basit bir yolla anlatacağım; okumayı burada kesmeyin, mutlaka ilginizi çekecektir.

Matematikçi amcamızla fizikçi dayımız bir gün sohbet ediyorlar.

Bir tenis topu düşünün ve bunu karşı duvara attığınızı hayal edin. Bir matematikçiye göre asla o top karşı duvarı vuramaz.

Neden?

Şu nedenden ötürü; top ile duvar arasındaki mesafe 'x' olsun ve siz topla bu x yolunu bir 'v' hızıyla alın. Herhangi bir t zamanda top, x yolunun yarısını (x/2) daha sonra onun da yarısını (x/4) onun da yarısını derken (x/8, x/16, x/32...) sayı gitgide küçülecek ve asla payda sonsuz olamayacaktır.

Fakat fizikçinin yaptığı şey ise çok basittir, topu duvara atmak ve bir zafer kazanmışçasına metematikçiye gülmek.

Bu noktada "limit" denilen konu doğmuştur ve fizikçiyle matematikçinin araları düzelmiştir.

İşte bunun gibi evrensel olayları kolaylaştırmak için matematik doğmuştur. Ve unutmayın, matematik tamamen uydurulmuş bir konudur. Yani 1+2=radyatör de olabilirdi.

Birkaç insanın uydurduğu bir bilim dalını yapamamak da ayrı bir komedidir. İşte bu mantıkla giderseniz; matematik yapmaktan zevk alırsınız.

Size bir link; Toykan Doğan adlı bir yazarın kaleminden; okursanız ilginizi çekecektir;

https://docs.google.com/leaf?id=1wfm2bhr-jhltiPovBWR5O8X5QKEHlcGELMtSS4i-NQU&hl=tr
Palad1n İletim - 16/03/2011 : 20:53:56
Matematik candır. Hiç değilse kafanızı dinç tutar, ters davranmayın şu derse :P

0.03 Snitz Forums 2000